דלף לרשת. . צילום: צילום מסך

 

לקראת תחרות האירויזיון העומדת להתקיים השבוע, פתחה היום (ש') תנועת ה- בקמפיין בארצות המשתתפות בתחרות וקראה לציבור בארצות אלה להכשיל את מועמדותה של הזמרת הישראלית נטע ברזילי, ולהעניק לה אפס נקודות. אנשי תנועת החרם טוענים כי הזמרת הישראלית מייצגת מדינה אשר מנהלת מדיניות אפרטהייד ודיכוי אכזרי נגד העם הפלסטיני.

בנוסף, טענו בארגון כי זמרים ישראלים המשתתפים באירוויזיון אינם באים לשם באופן אישי, אלא זוכים לגיבוי מסיבי של הממשלה הישראלית שמאוד מעוניינת בזכייה בתחרות הזמר כדי לקבל לגיטימציה בינלאומית למדיניות אכזרית ומדכאת.

במיוחד השנה, לדבריהם, משקיעה הממשלה הישראלית משאבים אדירים במסע יחצ"נות בינלאומי לקידום ברזילי והשיר שלה, כאשר בדיוק באותו זמן אותה הממשלה שולחת צלפים להרוג מפגינים לא חמושים בגבול עזה. ולכן, במיוחד השנה, טענו בארגון, האזרחים במדינות אירופה צריכים להימנע לחלוטין מלתת נקודות לשיר אשר נשלח אליהם מטעם ממשלת האפרטהייד הישראלית.

מעבר לכך, מציינים אנשי תנועת החרם כי ברזילי היא שותפה לפשע באופן אישי, משום שעסקה, לכאורה, באופן פעיל בעידוד ו"העלאת המורל" של חיילים אשר הרגו מאות ילדים בעזה, זאת בהתייחס לשירותה ב"להקת חיל הים" בזמן "מבצע צוק איתן", כאשר תפקידה היה לשיר בפני צוותי ספינות חיל הים.

המוחים נגד כוכבת "הכוכב הבא" איתרו ברשת צילום סלפי שלה במדי חיל הים הישראלי, וכן סרטון שצולם בחודש מאי 2014 בו היא נראית, יחד עם יתר חברי "להקת חיל הים" והפזמונאי יורם טהרלב, כשהיא עומדת על סיפון הספינה "אח"י יפו", שרה את השיר "המלח שלי הוא המלאך שלי", וזוכה למחיאות כפיים סוערות של צוות הספינה וספינות אחרות של חיל הים הישראלי שעגנו בסמוך.

בארגון החרם על ישראל ציינו כי כי מיד לאחר ההופעה הזו, הפליגה הספינה אל חופי רצועת עזה, וזמן קצר אחר כך נטלה חלק מרכזי בהפגזה "בלתי מרוסנת", שגרמה פגיעות קשות באוכלוסיה האזרחית. בסך הכל, לדברי ה-BDS, ירו הספינות 3,494 פגזים על תושבי עזה, כאשר צוות הספינה "יפו", אותה הספינה שזכתה לתשומת לב מיוחדת ואוהבת של נטע ברזילי, התגאה בכך שירה יותר פגזים מכל ספינה אחרת. "בסך הכל נהרגו יותר מחמש מאות ילדים בהתקפה הישראלית על עזה. חלקם נהרגו בידי ארטילריה מכיוון היבשה וחלקם בידי טייסים שהטילו פצצות מהאוויר, אבל אין ספק שבהרג הילדים היה חלק משמעותי לצוותי הספינות, המלחים האלה שהיו 'המלאכים' של נטע ברזילי. אכן הם היו מלאכים – מלאכי המוות של ילדי עזה", נכתב בהודעה מטעם הארגון.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.