שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) תקפה אמש (א') בחריפות את פעילי תנועת החרם (BDS) על ישראל והגדירה את תנועתם כ"ארגון טרור". בנאום שנשאה בכנס JNF (הזרוע העולמית של קרן קיימת לישראל) בניו יורק, דיברה שקד באריכות על תופעת החרם ואמרה כי "תנועת ה-BDS היא פרצופו החדש של הטרור. בשעה שמעזה חופרים מנהרות – תנועת ה-BDS חופרת מנהרות תחת יסודות מדינת ישראל וערכיה. גם את המנהרות הללו עלינו לסכל".

שקד בכנס קק"ל. צילום: דוברות
שקד בכנס קק"ל. צילום: דוברות

שקד השוותה את התומכים בתנועת ה-BDS  לפעילי ארגוני טרור. "אנשי ה-BDS מנסים לקעקע את עצם זכותנו לקיום. מסרבים להכיר בזכות הכי טבעית, בסיסית ופשוטה – קיומה של מדינת ישראל. לתנועת ה-BDS יש את אותה המטרה שיש לטרוריסטים, גם אם היא מסתירה זאת. המטרה היא: למחוק את ישראל מהמפה".

שקד הוסיפה כי מקורות המימון של ארגוני הטרור וה-BDS זהים. "ה-BDS לובש את פניו המגוונות, בהחרמה, בהשמצה, בהסתה, בניסיונות הפגיעה בזכותה הבסיסית של ישראל להתקיים כמדינה יהודית. ביקורת על ישראל היא לגיטימית. ביקורת המנסה לקעקע את זכותה של ישראל להתקיים היא לא לגיטימית. ה-BDS אינו לגיטימי. תנועת ה-BDS היא עוד שלוחה של הטרור בעידן המודרני".

 

מחוץ לאולם הכנסים הפגינו עשרות פעילים פרו-פלסטינים נגד קיום כנס התמיכה בישראל.

"אין לנו מלחמה עם האסלאם"

בנאומה התייחסה שקד גם לטרור העולמי ואמרה כי "אי אפשר לנצח את האויב אלא אם יודעים מי הוא האויב. לכן איני חוששת לומר ולנקוב בשמו. אנו נלחמים מול טרור אסלאמי קיצוני".

שרת המשפטים סייגה את דבריה והבהירה כי "אין לנו מלחמה עם האסלאם". "להיפך, אנו חולקים ערכים משותפים ואמונה באל אחד ובאב משותף. כ-20% מאזרחי ישראל הם מוסלמים. יש לנו מלחמה בקיצונים המסוכנים, שבשם האסלאם הרדיקלי הופכים לטרוריסטים המאיימים על ערכי העולם החופשי".

שקד סיפרה כי היא מובילה את המאבק ב"זירת הטרור המשפטי", כהגדרתה: "זהו פן חדש ומודרני של אותו טרור שאיתו אנו נאבקים עשרות שנים, ושיונק משורשים אנטישמיים קדומים. תביעות משפטיות בחו"ל, טענות כלפי ישראל שהיא מפרת חוק, ארגונים הטוענים לפשעים כביכול, ניסיונות לעצור מנהיגים ישראלים, פנייה לטריבונות בינלאומיות. אלו דוגמאות למאבק המתנהל נגדנו בשדה הקרב המשפטי. כשהטרור משנה את פניו. בהתאם עלינו לשנות את דרכי הלחימה בו. כשהטרור הופך לגלובלי וחוצה גבולות, גם עלינו בני העולם החופשי והדמוקרטי להתאגד יחד כמדינות ולשתף פעולה כדי להילחם בו באשר הוא".