אישרה היום (ד') בקריאה ראשונה כי יום ה-9 במאי, היום בו פורסם הסכם הכניעה של הנאצית לבעלות ברית, יוכר כיום זיכרון ממלכתי במערכות החינוך.

פלישת בעלות הברית למערב גרמניה צילום הממשלה הבריטית ויקיפדיה
פלישת לגרמניה, יוכר כיום זיכרון ממלכתי. צילום: ממשלת בריטניה, מתוך ויקיפדיה

לפי הצעת החוק שהוגשה ע"י ח"כ (), מערכות החינוך יערכו טקסים ממלכתיים, צעדות מקומיות, פעילויות חינוך שילמדו את הנושא ההיסטורי לעומק ועוד.

לאחר שהחוק עבר בקריאה ראשונה, ח"כ עודד פורר הביע שביעות רצון. לדבריו, החברה בישראל מחויבת להנציח לדורות הבאים את הזיכרון מאירועי מלחמת העולם השנייה. "לצערי הרב, לא רחוק היום בו לא יישארו עדים לניצחון בעלות הברית על ומחובתנו להשאיר את הזיכרון וההנצחה על סדר יומה של מדינת ישראל. רבים מהעולים המבוגרים שעלו לישראל במהלך השנים השתתפו כחיילים וקצינים במלחמת העולם השנייה במסגרת חובתם האזרחית במדינותיהם, פרק זה בחייהם הוא מקור חשוב לגאווה ולכבוד עבורם, וקיימת חשיבות רבה בציון וזיכרון האירועים", אמר פורר.

בתוך כך, פורר ציין כי האומה היהודית לקחה חלק עם בעלות הברית במלחמה מול האויב הנאצי. "למעלה ממיליון וחצי לוחמים יהודים נטלו חלק בצבאות הברית, בהם אף כ 40,000 לוחמים מקרב היישוב היהודי ואנו חבים להם את שימור זכרון הניצחון הזה כניצחונו של העולם החופשי על פני חשכת הנאציזם ומחוייבים להנחיל את המורשת לדורות הבאים".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.