מושל אילינוי ברוס רונר חתם אמש (ראשון) על חוק הקובע כי מעתה תחגוג המדינה בכל 4 באוגוסט יום לאומי ורשמי, שיוקדש לכבודו של נשיא ארה"ב ה-44, ברק אובמה.  התאריך שנקבע לציון היום הוא יום הולדתו של הנשיא לשעבר.

ברק אובמה. צילום: Official White House Photo by Pete Souza
ברק אובמה. צילום: Official White House Photo by Pete Souza

החוק לציון "יום אובמה" עבר בשני הבתים במדינה ללא כל התנגדות, לאחר שהצעת חוק אחרת, שביקשה להפוך את היום לאירוע לאומי חוקי ורשמי, כשלה. החוק החדש מחייב פחות. בחוק עצמו נכתב כי אובמה "הקדיש את חייו להגן על זכויות האמריקנים ולבניית גשרים בין קהילות".

לפני מספר חודשים אמר רונר על החוק כי: "זוהי גאווה גדולה שנשיא ארה"ב הגיע מאילינוי. אני חושב שזה אדיר, ואני חושב שאנחנו צריכים לחגוג את זה… אני חושב שזה צריך להיות יום של הכרה וחגיגה".

בחודש מרץ זכה יוזם החוק להנצחת אובמה באילינוי, אנדרו תפדי, לשלל איומים על חייו. לדבריו, אחרי שביקש לעגן בחוק יום חג לאומי לכבודו של אובמה באילינוי, הוא קיבל שיחות טלפון ומכתבים "ארסיים". "אנחנו חופרים קבר במיוחד בשבילך", נכתב באחד ממסרי הדוא"ל שנשלחו אל הפוליטיקאי הדמוקרטי.
אילינוי אינה המדינה האמריקאית היחידה שפועלת בנושא, וגם במקומות אחרים בארה"ב צצות יוזמות להצנחתו של הנשיא ה-44. בקליפורניה מלשל ביקש מחוקק מקומי לקרוא קטע מכביש מהיר באזור על שמו של אובמה, ובניו-ג'רזי ייקרא בית ספר על שמו של הנשיא לשעבר, ובאינדיאנה נחנכה "דרך ברק אובמה".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא