בתביעה הצבאית חששו מאוד מכניסתו של עו"ד יורם שפטל למשפט אזריה. שפטל שידוע כעו"ד חסר רסן, כריזמטי ומושך אש, בעל תכנית רדיו שבועית והופעות טלויזיוניות שמעוררות עניין, לא מפסיק להצדיק את חשש הצבא מכניסתו לתמונה והצליח בספין מופלא להעמיד את התביעה הצבאית במבוכה לא קטנה.

מתוך "הפטריוטים". ימים א'-ה' ב-22:00

הפרסום הבוקר ב"ידיעות אחרונות" הוא תרגיל משפטי מופלא בניצוחו של עו"ד שפטל שגייס אליו שחקן ספסל, עו"ד משה ישראל, שפנה בשם המשפחה ובהסמכה של עו"ד שפטל לתביעה הצבאית בהצעה לבטל את הערעורים ההדדיים בתמורה להקלה בעונשו של אלאור.

מלכתחילה טען עו"ד שפטל כי ערעור התביעה הצבאית על קלות העונש זה מהלך נקמני. התביעה הצבאית טענה מנגד כי הגשת הערעור היא החלטה מקצועית נטו שבאה להראות כי אין דמיון בין הכרעת הדין הכל כך נוקבת, לבין העונש המקל לדעת כולם. אם כך איך תוכל התביעה הצבאית, שהגישה ערעור להחמרה בעונש מטעמים מקצועיים, להקל לפתע בעונשו של אלאור כדי לבטל הליכי ערעור?

עו"ד יורם שפטל. צילום: פלאש 90
עו"ד יורם שפטל. צילום: פלאש 90

מנגד אם התביעה הצבאית, תגלגל את המהלך של שפטל מכל המדרגות, תיחשף כמי שהולכת בכל הכוח על ראשו של החייל שזוכה לתמיכה גדולה ברחוב, כולל תמיכה של שר הביטחון שרק לפני יומיים העלה בעמוד הפייסבוק שלו כרזה שמשווה את אלאור אזריה לחייל הבריטי, אלכסנדר בלקמן שעונשו הוקל.

בינתיים בתביעה הצבאית מכחישים משא ומתן מול צוות ההגנה של אלאור ועדיין ההחלטה הסופית על הליכה עד הסוף עם ערעור מול צה"ל נשארת כמנדט בלעדי של אלאור עצמו. הוא ורק הוא יחליט אם ללכת עד הסוף או לעצור את המשפט ולהיכנס לכלא.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון