דף הבית > אקטואליה וחדשות > התקיפה הישראלית בסוריה שוב חושפת את צביעות האו"ם | דעה
הצביעות של האו"ם נחשפת. מתוך 'לפני כולם' הערב (ה')

התקיפה הישראלית בסוריה שוב חושפת את צביעות האו"ם | דעה

מי שעוצם עין מול התעצמות אירנית בגבולנו הצפוני - שלא יתפלא להתעורר לבקרים בהם כורים ומפעלי ייצור נשק סורים פשוט נמחקים מהאדמה

בואו נקדיש רגע לתקיפה בסוריה ששוב חושפת את צביעות הקהילה הבינלאומית, במיוחד זו של מועצת הביטחון של האו"ם, ומוכיחה כי כאשר כל העולם עסוק בלהזדעזע מהמראות הקשים בסוריה – ישראל פועלת בשטח.

המפעל שהותקף הלילה, כך לפי פרסומים זרים, ייצר נשק כימי וחביות נפץ שטבחו במאות אלפי אזרחים סורים. פעם בכמה חודשים העולם נזכר בסוריה. עומראן דאנקיש בן החמש שצולם לאחר הפצצה בחאלב, זוכרים אותו? התמונה שלו הסעירה את העולם וכרגיל נשכחה יום-יומיים אחר כך. מועצת הביטחון של האו"ם התקפלה מול וטו רוסי ואפילו לא גינתה.

ילד סורי שהוצא מתחת להריסות בניין לאחר הפצצת ביתו בחאלב. צילום: סוכנות AP
ילד סורי שהוצא מתחת להריסות בניין לאחר הפצצת ביתו בחאלב. צילום: סוכנות AP

 

אז בישראל אמנם שומרים על עמימות ולא לוקחים אחריות לתקיפה, אבל המסר שמגיע מירושלים ברור – מי שעוצם עין מול התעצמות אירנית בגבולנו הצפוני, מי שלא מגנה תקיפות כימיות על אוכלוסייה אזרחית – שלא יתפלא להתעורר לבקרים בהם כורים ומפעלי ייצור נשק סורים פשוט נמחקים מהאדמה.

דנה סומברג

דנה סומברג

מגישת תכנית האקטואליה "לפני כולם" בערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

צה"ל על הפלת המטוס בסוריה: האחריות על משטר אסד

בתום תחקיר ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי הלילה בסוריה, מבהיר דובר צה"ל כי "כשנורה הנ"מ לעבר המטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר לא היו בשטח סוריה". ‬מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון