ארבעה בני אדם, בהם שוטר ושלושה אזרחים, נהרגו באירוע ירי שאירע אתמול (שלישי) בג'רזי סיטי שבניו ג'רזי.

שני החשודים בירי מתו גם הם, חשוד שלישי נמלט ומתנהל מצוד אחריו.

האירוע התחיל כששוטרים זיהו שני מבוקשים במסגרת חקירת רצח קודם. השוטרים התקרבו לחשודים – ואלה פתחו באש לעברם, ואז נכנסו אל המרכול הכשר, התבצרו בו, ופתחו בקרב יריות עם השוטרים.

לדברי ראש עיריית ג'רזי סיטי המרכול הכשר – יעד יהודי מוצהר – נבחר בכוונה כיעד התקיפה. זאת למרות שתחילה פורסם כי האירוע אינו על רקע לאומני אלא פלילי.

ראש העיריה כתב בטויטר: "בהתבסס על החקירה הראשונית שלנו (שנמשכת) אנו מאמינים כעת כי היורים שמו להם למטרה את המקום שבו תקפו. כדי לנקוט במשנה זהירות, הקהילה עשויה לראות משאבים משטרתיים נוספים בימים/שבועות הקרובים. אין לנו שום אינדיקציה שיש איומים נוספים".

הנשיא טראמפ צייץ בטוויטר: "זה עתה קיבלתי תדרוך על הירי הזוועתי שהתרחש בג'רזי סיטי. מחשבותיי ותפילותיי עם הקורבנות ומשפחותיהם בזמן הקשה הזה. נמשיך לעקוב אחר המצב ונסייע לגורמים מקומיים ומדיניים בשטח".

קונסול ישראל בניו יורק, דני דיין התייחס אמש לאירוע: "‏על פי מקורות בכירים עמם שוחחתי לפני דקות אחדות התחושה היא שהאירוע בג׳רזי סיטי אינו אירוע טרור או פשע שנאה. יחד עם זאת, האירוע טרם הסתיים, המצב נזיל וכאמור בשלב זה מדובר על תחושה בלבד".:עוד באותו נושא