ההתפתחויות הפוליטיות בישראל והחלטתו של בני גנץ להליכה לממשלת אחדות, גוררים גילויי ביקורת נגד “הרשימה המשותפת”, שלא הצליחה להתברג לתוך הקואליציה בישראל למרות ההחלטה לשתף פעולה עם מפלגות ציוניות.
התנועה האסלאמית ו”החזית העממית” תוקפים את “הרשימה המשותפת” על כישלונה וגורם פלסטיני אומר לסוכנות הידיעות הישראלית TPS, כי בהנהגת הרשות הפלסטינית מביעים אכזבה קשה בעקבות הישארותה של הרשימה המשותפת באופוזיציה. לדבריו, סכומי כסף גדולים הושקעו ע”י גורמים פלסטינים בקמפיין הבחירות שלה.

כמאל ח’טיב, מנהיג התנועה האסלאמית בישראל, הפלג הצפוני, כתב בחשבון הטוויטר שלו נגד מדיניותה של ה”רשימה המשותפת” שתמכה בשיתוף פעולה פוליטי עם גנץ וליברמן: “נשאתם סיסמאות בדבר הפלת נתניהו ותבוסת הימין וקראתם לבני עמנו להצביע עבורכם במרדף אחר המטרה הזו. הגעתם להסכמות עם ליברמן הפשיסטי והסכמת לעמוד בחזית אחת עם גנרל הדמים, גנץ, וכעת הוא סוטר לך על פניכם ומשליך אתכם לרחוב”, כתב.

גם “החזית העממית” מטיחה ביקורת הרשימה המשותפת: בידיעה שפורסמה באתר “אל קודס”, תוקפת “החזית העממית” את הרשימה בשל שיתוף הפעולה עם מפלגות ציוניות: “התקוות שתלתה הרשימה המשותפת בפושע גנץ, התגלו כאשליות”, אומרת “החזית”.
בהצהרה שפרסמה, נאמר, “הרשימה המשותפת לא למדה מלקחי העבר והחליטה להמליץ על גנץ לראשות ממשלת הכיבוש כדי להפיל את נתניהו, כאילו היה גנץ “יונת שלום” ולא פושע מלחמה.”

החזית מבהירה בהודעתה, “המאבק האמיתי של העם שלנו בכיבוש חייב להיות מחוץ למערכת הפוליטית הציונית, הרחק מאשליית האזרחות השקרית” ומביעה תמיכה בתנועת “בני הכפר” בישראל, תנועה ערבית, שמגדירה את עצמה כ”תנועה פלסטינית בתוך תחומי הקו הירוק וקוראת להחרמת הבחירות לכנסת.

ברוך ידיד TPS

ברוך ידיד TPS


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.