בתום שישה ימי חיפוש אחר שלושת הצעירים שנעדרו במי הכינרת מאז יום רביעי, הודיעה הערב משטרת ישראל  כי במסגרת החיפושים המאמצים הובילו למציאת שתי גופות באזור בו התמקדו החיפושים.

הנעדרים שנמצאו הם נחמן איטח, בן ה-21 ולירון קראדי בן ה-17. בשעה זו נמשכים החיפושים אחר הנעדר השלישי איתמר אוחנה.

 

החיפושים אחר הנעדרים בכנרת ביום שישי
החיפושים אחר הנעדרים בכנרת בשבוע שעבר

אתמול (א') אמר מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך  כי הנחת העבודה היא ששלושת הנעדרים שנסחפו על מזרני ים הכנרת ביום רביעי – ככל הנראה אינם בחיים. אלשייך אמר את הדברים בהערכת מצב שנערכה בכנרת.

משטרת ישראל בכוחות מתוגברים ממשיכה את החיפושים אחר הנעדר איתמר אוחנה בכנרת מאז הדיווח על היעדרותו זה היום השביעי למאמצי האיתור.

מהמשטרה נמסר: "כוחות משטרה גדולים בשיתוף יחידות מחיל הים ומתנדבים ממשיכים לפעול בניסיונות איתור הנעדר השלישי עם מאמצי חיפוש במים, ברצועת החוף ומהאויר. הכוחות המשתתפים בחיפושים הבוקר כוללים את: שוטרי השיטור הימי, פרשים, לוחמי מג"ב, מתנדבים,יחידות חיל הים, אופנועי ים, מסוק משטרתי וסירות מתנדבים. גם הבוקר עיקר מאמצי החיפוש מרוכזים ברצועת החוף המזרחית של הכנרת סמוך לאזורים בהם נראה הנעדר לאחרונה על פי עדי ראייה. במהלך החיפושים מופעלים אמצעי תצפית של משטרת ישראל".

נעדרים. איתמר אוחנה ונחמן איטח ולירון כראדי
הנעדרים מימין לשמאל:  לירון קרדי, איתמר אוחנה ונחמן איטח

בעקבות האירועים הפיצה המשטרה  בימים האחרונים כללי בטיחות לציבור הרוחצים בכנרת לפיהם: יש להיכנס למים רק בחופים המוכרזים המעניקים שירותי הצלה, אין להיכנס לעומק עקב סכנת היסחפות, אין להיכנס למים על גבי אבובים או מזרני ים עקב סכנת היסחפות וככלל, רצוי לא להיכנס למים לבד, בדגש על ילדים קטנים, אלא בלוויית אדם מבוגר.

חיפוש נעדרים כנרת דוברת המשטרה
נמשכים החיפושים אחר איתמר אוחנה. צילום: דוברות המשטרה
החיפושים מתמקדים בחלקה המזרחי של הכנרת. צילום: דוברות המשטרה
החיפושים מתמקדים בחלקה המזרחי של הכנרת. צילום: דוברות המשטרה

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20