ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב מוסרים כעת הצהרות אודות ההנחיות החדשות במאבק כנגד הקורונה.

בדבריו, אמר ראש הממשלה כי הלילה תאשר הממשלה תקנות חירום להגבלת תנועה – על האזרחים להשאר בבית. רה"מ הוסיף ואמר כי הגבלת התנועה מגובה משפטית ותהיה בתוקף בשלב הראשון לשבעה ימים.

רה"מ אמר כי ניתן יהיה לצאת מהבתים לטובת הצטיידות בתרופות ובמזון, לצורך קבלת טיפול רפואי ולמספר החרגות נוספות אך התקנות ייאכפו על ידי המשטרה שתחלק דוחות למפרי ההחלטה.

"ההיענות לבקשה להישאר בבית לא מספקת, ולכן אני מודיע על עליית מדרגה. אתם נדרשים להישאר בבית – עכשיו זו כבר לא בקשה אלא הנחייה מחייבת שתיאכף על ידי גורמי האכיפה". "התקנות יהיו בתוקף במשך שבעה ימים, הגבלות התנועה ייאכפו בדרמטיות", הדגיש ראש הממשלה.

"סגרנו את גבולות המדינה, הנהגנו חובת בידוד נרחבת, הטלנו הגבלת התקהלות, דיללנו את מקומות העבודה והפעלנו אמצעים דיגיטליים לאיתור ולבידוד חולי קורונה. הצעדים האטו את קצב התפשטות המגפה בישראל בהשוואה למדינות רבות בעולם – אבל היא מוסיפה להתפשט".

רה"מ הוסיף כי "בארץ, לשמחתי, איש עדיין לא מת. אבל לצערי, זה לא צפוי להימשך. הכפלת מספר החולים כל כמה ימים עלולה להביא לקורבנות רבים. בספרד ובאיטליה מעמיסים מתים, אסור שזה יקרה כאן".

"אנו נותנים אמון באזרחים. יש החרגות מהתקנות, ואנו מצפים שלא תשתמשו בהן לרעה. אפשר לצאת לקנות מזון ולצורך טיפול רפואי. אבל אל תתקהלו, שמרו על כללי ההיגיינה ועל מרחק של שני מטרים – ורצוי הרבה יותר. זה לא משחק. זה יכול לחרוץ גורלות".

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.