היום, רביעי, ערב ר"ה ניסן, ה- 25.3 כ״ט באדר, שעה 16:30 אחה"צ (שעון ישראל) מיליוני יהודים מהארץ ומהעולם משתתפים יחדיו בתפילה המשותפת הגדולה ביותר שנערכה אי פעם במטרה לעצור את גזירת נגיף הקורונה שבזמן קצר הדביק מאות אלפים וגרם למותם של רבבות בעולם ושביממה האחרונה צבר תאוצה ומתפשט בישראל במהירות שיא.

הכנסו לשידור הישיר לתפילה באינטרנט או דרך היוטיוב או הפייסבוק

ירדן לייטנר, בן 21, תלמיד מישיבת עלי הגה את המיזם יחד עם חבריו: ״בימים טרופים כאלה, כשעם ישראל מסוגר איש בביתו, הבנו שאפילו לערוך עצרת במעמד גדולי הרבנים ‏אי אפשר היה בגין איסור התקהלות. ‏אבל אז החלטנו שאדרבא, ‏לא רק שהוירוס לא ימנע ממנו להתקהל, ‏אלא שאנחנו נתאחד כמו שעם ישראל לא התאחד מעולם. ‏בתפילה עולמית ביחד עם יהודי כל התפוצות, עם אחד בלב אחד נעשה שידור ישיר של קריאת תהלים למלחמה המגיפה ולהחלמת החולים. ואכן קיבלנו את ההסכמה של כל גדולי הרבנים מהארץ ומהעולם להוביל את התפילה. כשעם ישראל מאוחד אין אתגר שלא נוכל לו.״

התפילה תיערך בהובלת הרבנים הראשיים לישראל דוד לאו ויצחק יוסף ויקחו בה חלק רבנים בכירים וראשי קהילות יהודיות בארץ ובעולם בהם רבה הראשי של צרפת הרב חיים קורסיה, הרב הראשי לרומא- איטליה רוקארדו די סגני, הרב הראשי לבייג'ינג – סין שמעון פרונדליך, רב קהילת ישורון ניו יורק הרב הסקל לוקשטיין, רבה של ריו דז'אנרו- ברזיל, רבה של צפת הרב שמואל אליהו, מנכ"ל OU הרב אבי ברמן ועוד.

 

יפי הלוי

יפי הלוי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.