דף הבית > אקטואליה וחדשות > התעשייה האווירית חושפת: מערכת "ברק" החדשה

התעשייה האווירית חושפת: מערכת "ברק" החדשה

המערכת החדשה מתבססת על תפיסת הפעלה חדשנית לניהול מערכי הגנה בעלי גמישות מרבית: "מביאה לידי ביטוי את החדשנות, היכולת הטכנולוגית, התעוזה הישראלית, והיצירתיות של התעשייה האווירית"

התעשייה האווירית מרחיבה את משפחת ההגנה האווירית" ברק", וחושפת את מערכת Barak-MX מערכת הגנה אווירית מודולרית המאפשרת אופטימיזצית ירי וניהול איומים.

המערכת החדשה מתבססת על תפיסת הפעלה חדשנית לניהול מערכי הגנה בעלי גמישות מרבית, ומאפשרת לנהל שלושה סוגי מיירטים שונים ממשפחת ברק של התעשייה האווירית: BARAK- MRAD – טווח יירוט של עד 35 ק"מ, BARAK- LRAD- טווח יירוט של עד 70 ק"מ, BARAK-ER טווח יירוט מוגדל של 150 ק"מ.

"לאחר שבצענו עסקאות ענק לייצוא מערכות הגנה אווירית ממשפחת "ברק 8" אנו ממשיכים בפיתוח מערכות ההגנה האווירית המובילות שלנו ומציגים יכולות חדשניות נוספות. מערכת זו פותחה באופן ורסטילי על מנת לתמוך בחיילות ובצבאות שונים ולאפשר גמישות תפעולית ומבצעית ללקוח תוך יכולת גידול עתידית מובנית, היא מביאה לידי ביטוי את החדשנות, היכולת הטכנולוגית, התעוזה הישראלית והיצירתיות של התעשייה האווירית", מספר לנו בועז לוי, סמנכ"ל התעשייה האווירית.

"המשך החדשנות בפיתוח המערכת, שילוב שלושה מיירטים בעלי יכולות משלימות והגמישות המרבית מאפשרים יכולת מבצעית שתספק מענה לאיומים המתפתחים. החדשנות הטכנולוגית והמודולריות במשפחת ברק MX מספקות מענה לקשת רחבה של אתגרים מבצעיים תוך ניהול המשאבים והאפקטיביות בשדה הקרב. פיתוח המערכת מבוסס על אבני בניין מוכחות והידע הרב של התעשייה האווירית בפיתוח מערכות הגנה אווירית", אמר לוי.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

פוטין: "במלחמה גרעינית כולם ימותו – אבל אנחנו נגיע לגן עדן"

נשיא רוסיה התייחס לאפשרות שרוסיה תידרש לעשות שימוש בנשק הגרעיני שברשותה: "מדינה שתתקוף אותנו צריכה לדעת: הנקמה שלנו תהיה בלתי נמנעת. היא תחרב בכל מקרה"