בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום רק 20 חודשי מאסר בפועל, קנס כספי בסך 3000 ש"ח ופיצויים על סך 24 אלף ש"ח, על מחבל שביצע התעללות חמורה בשני אחים יהודים בירושלים, בעת שהשניים חזרו מטבילה במעיין השילוח.

ארכיון, למצולמים אין קשר לכתבה. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

 

על פי גזר הדין, התקיפה בה הואשם המחבל מתחלקת לשני אירועים: כאשר האחים יצאו לטבול במעיין השילוח הכה את אחד האחים, שהצליחו להימלט בתחילה. אולם המחבל ארב לשני האחים ביחד עם חברו, וכשחזרו מהטבילה במעיין תפסו אותם והחלו במסע התעללות מזעזע.

התוקפים לקחו את פאותיהם של השניים וקשר אותן זו לזו, כשאחד מהם מסריט את ההתעללות במכשיר הסלולרי שלו. המחבלים הכריחו את האחים לחזור על מילותיו בגנות מדינת ישראל ובשבח ארגון החמאס.

לאחר מכן המחבל הראשי גרר אותם במורד הרחוב, הכה באגרופים על חזהו של אחד האחים והכריח אותם לומר את מילות ה'שהאדה' – לכאורה פעולה שמשמעותה המרת דתו של אדם לאיסלאם. בשלב מסויים הצליחו שני האחים להימלט מהמקום.

העיר העתיקה בירושלים. צילום: פלאש 90

 

השניים הגישו למחרת תלונה במשטרת ישראל, וזיהו בוודאות את שני הערבים השותפים לתקיפה. החל מתחילת התיק לווו האחים ע"י המחלקה האזרחית של ארגון 'חוננו', שעקבו אחרי התקדמות ההליכים בתיק.

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, רפי כרמל, כתב בגזר הדין כי: "הנאשם פגע בערך החברתי של שלמות גופם ונפשם של המתלוננים, בעיקר באספקט הרוחני-דתי, ומידת הפגיעה הינה גדולה ומשמעותית". השופט הוסיף: "זוהי פגיעה חמורה מכל פגיעה פיזית או מעשה . מדובר בפגיעה שלא במהרה תחלוף, אם תחלוף".

עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו', אשר מלווה את הקרבנות, בירך על הפסיקה: "מדובר בהתעללות אנטישמית חמורה. אנו מברכים על ההבנה שלא ניתן לעבור על פגיעה והשפלה דתית בשתיקה".

עו"ד בלייכר מארגון 'חוננו' שליווה את הקרבנות. צילום: הלל מאיר, TPS

 

עו"ד בלייכר הוסיף עוד: "כל מי שהיה חלק מהתיק לא היה יכול להישאר אדיש למול מסכת ההתעללות האנטישמית החמורה. דבר זה ניכר אף בפסק הדין של כבוד השופט כרמל אשר השית עונש מאסר משמעותי על הנאשם, ואף התבטא כלפי הסנגור שהתלונן על הפסק שכדאי שיקרא את מה שהנאשם עולל ויבין את חומרת העניין.

 

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.