כנס היסוד של השדולה לעידוד לימוד התנ"ך בראשות ח"כ התקיים היום (ג') בכנסת.  גם רעיית ראש הממשלה, הגב' נטלה חלק באירוע ואמרה: "התנ״ך הוא הספר האהוב עליי ועל משפחתי ואני מחוברת אליו ממקום מאוד עמוק ואישי. אני חושבת שזו משימה לאומית עבור כל הילדות והילדים שלנו: להכיר וללמוד את התנ"ך. זה ספר הספרים שלנו – ולמעשה, סיפור חיינו. הסיפור של כולנו".

דברי רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו בהשקת השדולה

השדולה לעידוד לימוד התנ"ך הוקמה ע"י ח"כ יהודה גליק במטרה להנחיל את לימוד התנ"ך בקרב האוכלוסייה בישראל. חברי הכנסת שהשתתפו בכנס דיברו על פסוק אחד מספר תהילים שאליו התחברו וכן על הדרכים לקרב את הלבבות אל התנ"ך בדורנו.

ח"כ יהודה גליק: "התנ"ך הוא אבן היסוד בחיבור שלנו אל התופעה הנפלאה הזו של שיבת ציון. אני אומר לכל תייר שמגיע לארץ: היום אפשר להחזיק את התנ"ך ולראות את דברי התנ"ך הולכים ומתגשמים לנגד עינינו – ששבנו הביתה. התנ"ך לא שייך לאוכלוסייה מסוימת, לא לדתיים ולא לחרדים, לא לשמאל ולא לימין – הוא תעודת הזהות של כולנו. ראיתי לנכון להקים את השדולה הזו כדי לחזק את הקשר בין החברה הישראלית כולה לבין לספר התנ"ך. לא זכיתי להכיר את שמואל בן ארצי ז"ל אבל ככל שאני קורא עליו אני מתפעל מהאיש הזה – אדם שהיה תלמידי בישיבת המוסר התובענית נוברדהוק, ולאחר מכן היה חבר קיבוץ מחניים, היה גם דתי וגם חילוני, גם מורה וגם תלמיד, היה אוהב תנ"ך, אב לשלושה חתני תנ"ך וסב לחתן תנ"ך. ולכן חשבתי לנכון שהגב' שרה נתניהו תכבד את המעמד הזה".

רעיית ראש הממשלה הגב שרה נתניהו: "אני מרגישה שאני נמצאת כאן עם אבא שלי. זו גם הסיבה שהיה לי חשוב להיות כאן באירוע היום. סיפרת על אבא שהוא היה גם תלמיד חכם וגם תלמיד של התורה, תלמיד בישיבה. הוא היה גם חלוץ ועבד בפרדסים 7 שנים והיה חבר קיבוץ מחניים. אבא גם אחד היחידים שהיה גם חבר אצ"ל ואח"כ היה חבר ההגנה, כי הדבר שהיה הכי חשוב לו היה ארץ-ישראל.

שרה נתניהו וחה"כ יהודה גליק בדיון השדולה לחיזוק לימוד התנ"ך. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שרה נתניהו וחה"כ יהודה גליק בדיון השדולה לחיזוק לימוד התנ"ך. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: ח"כ יהודה גליק
צילום: לשכת ח"כ יהודה גליק

WhatsApp Image 2017-01-31 at 18.05.13

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא