הפרקליטות הצבאית העבירה את התלונה על דין יששכרוף, דובר ארגון השמאל הקיצוני 'שוברים שתיקה', לפרקליטות המדינה. כך פורסם באתר NRG.

החלטת הפרקליטות הצבאית התקבלה כיוון שהתלונה על יששכרוף מתייחסת למעשיו בזמן שירותו הצבאי. כעת, לאחר שחרורו מהצבא, בפרקליטות הצבאית אומרים כי לא ניתן להתייחס לתלונה במסגרת הצבאית.

כזכור, בסוף חודש אפריל האחרון עו"ד אייל אלטק ביקש מהפרקליטות הצבאית לפתוח בחקירה נגד יששכרוף לאחר שהודה שתקף ערבי חף מפשע במהלך שירותו הצבאי בחברון.

יששכרוף העיד על עצמו ב'שוברים שתיקה' ואמר: "ביום שישי אחד, כמו בכל ימי שישי שהיו שם של זריקות אבנים, היתה לנו הצלחה מבצעית. תפסנו זורק אבנים שלא היה ילד… לא ידעתי מה לעשות עם מישהו שמתנגד אלינו בצורה לא אלימה. המ"פ שלי קרא לי: "יששכרוף בוא תעזור לי לאזוק את הפלסטיני'. חשבתי מה לעשות… תפסתי אותו בעורף והתחלתי לתת לו ברכיות בפנים ובחזה עד שהוא היה מדמם, מול החיילים שלי ומול המפקד שלי ואז גררנו אותו משם ושמנו אותו במוצב".

"שיהיה נאמן לסיסמאות של עצמו"

במקביל, היישוב היהודי בחברון דורש מפעיל השמאל הקיצוני לקחת אחריות על מעשיו. נועם ארנון, דובר היישוב היהודי, תקף את יששכרוף בחריפות ואמר: "אם הוא אכן עשה את זה כפי שהוא מתאר ויש לו אומץ לב אזרחי כמו שמתיימר להציג את עצמו, אני פונה אליו שיהיה גבר שילך למשטרה, יסגיר את עצמו יודה במה שעשה ויישא בעונש".

ארנון הוסיף: "אנחנו בפירוש נגד כל פגיעה בחפים מפשע ולא משנה על ידי מי היא נעשית. אם אכן הדברים קרו כפי שהוא מתאר – שיהיה נאמן לסיסמאות שבהם הוא מאמין. נחנו בעד מיגור הטרור בדרכים חוקיות, אבל בשום פנים ואופן לא בדרכים כאלו. וכמו שאמרתי – אם הוא גבר שיודה במעשיו וישלם את המחיר. כיהודים תושבי חברון תפקידנו לנהל ולקחת אחריות על הארץ כולה ועל כל מי שיושבים כאן. עלינו להתנהג בהוגנות ולהיות מוסריים והוגנים כלפי כולם".מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20