"אני צריך להתמודד עם הביורוקרטיה של המוסד לביטוח לאומי ששכח שהוא צריך לדאוג לי, מה עוד אני צריך לעשות בשביל לחיות בשקט?", שאל היום , שנפצע קשה מאוד בפיגוע הדקירה בשופרסל ביבנה בחודש אוגוסט בשנה שעברה. היום הגיע לידינו מידע ולפיו ופרקליטו עו"ד מתקשים לממש את זכויותיו של ניב אל מול .

ניב נחמיה, שנפצע קשה בפיגוע הדקירה בשופרסל ביבנה

 

ב-31.3 הסתיימה הנכות הזמנית שניב קיבל לאחר הפיגוע, הוא הוכר כנכה %. לאחרונה התקיימו שתי (בראשונה נכח רק פסיכיאטר, בשנייה שהתקיימה אתמול נכחו אורתופד ונוירולוג).

ניב נפגע מפגיעות רבות המצריכות בדיקה של אף אוזן גרון, פה ולסת, כירורג מה שאומר שהוא יצטרך לעבור עוד שתי ועדות לפחות, בזמן הזה הוא חושש שלא יקבל קצבה, שתסייע לו לפרנס את חמשת ילדיו ורעייתו.

עו"ד יוסי עזרא אמר בשיחה עם ערוץ 20: "דרישתו הצודקת של נחמיה היא שיהיה כירורג שייתן לו נכות מלאה באופן זמני עד לסיום ההליכים כפי שהיה עד סוף חודש מרץ, במקרים של ניתוח פשוט נותנים נכות זמנית לשנה וכאן נתנו ל-7 חודשים"

לדבריו של נחמיה ופרקליטו עו"ד יוסי עזרא, בביטוח הלאומי מטרטרים אותם פעם אחר פעם, וזאת כאשר ניב לא מסוגל ללכת, סובל מכאבים, לא יכול לאכול למעט נוזלים, סובל מחוסר תחושה ברגל ובצוואר, קושי לדבר בשל קרע במיתרי הקול, להב סכין שתקועה לו בראש, נמק שנוצר באגן הירכיים ודלדול שרירים ברגל. כל שלושה חודשים נאלץ נחמיה לקבל הזרקת סיליקון למיתרי הקול ובעוד כשבועיים הוא צריך לעבור ניתוח במיניסקוס בגלל קרע בברך.

לאחר פניית ערוץ 20 אל המוסד לביטוח לאומי, הם טענו כי כבר הבוקר הם אישרו לנחמיה במכתב שהעלו למידע האישי באתר האינטרנט כי אושרה לו נכות זמנית של 100% לחצי שנה נוספת. לדבריו של עו"ד יוסי עזרא הדבר תמוה: "נכנסתי היום לאזור האישי באתר הביטוח הלאומי ולא ראיתי שום מכתב, וגם לא קיבלנו הודעת טקסט כמו שבדרך כלל כאשר מועלה מסמך לאזור זה. פתאום לאחר פנייתכם יש מכתב. יותר מזה מזכירת הוועדה אמרה אתמול שלצערה נצטרך להגיע פעם נוספת עד לקבלת החלטה", מספר עזרא.

תגובת הביטוח הלאומי:
מר נחמיה מקבל קצבת נכות מלאה ואת כל ההטבות להן הוא זכאי כנפגע פעולות איבה מיום הפגיעה. אנו לא מבינים את מהות הפנייה, אתמול מר נחמיה היה בוועדה רפואית, וכבר היום, לאור מצבו, קבעו לו מאה אחוזי נכות.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי


:עוד באותו נושא