פרקליטות מחוז ירושלים, על דעתו של פרקליט המדינה, הודיעה לראש מועצת מבשרת ציון , אשר נחקר בחשד לעבירות שוחד, והפרת אמונים, כי החקירה בעניינו נסגר בהיעדר אשמה.

שמעון נחקר בחשד לכך שבמסגרת תפקידו כראש המועצה הוא התערב לטובת קידום עסקיו של רמי לוי בקניון מבשרת תמורת משרות למקורביו של ראש המועצה, וכן נוכח היכרות מוקדמת וחברות של השניים במסגרת מרכז הליכוד. בין היתר, נבחנו טענות בנוגע להעסקת אשתו לשעבר של ראש המועצה כסמנכ"לית שיווק בקניון, חשד להתערבות בהיתרי בניה, הפחתת היטל ההשבחה בקניון ועוד.

יורם שמעון. צילום: ערוץ 20

 

במרץ 2017 נפתחה החקירה נגד ראש המועצה ובסיומה הביעה המשטרה דעתה כי לא הונחה תשתית ראייתית לביצוע עבירה פלילית מצד ראש המועצה בנושא זה. לאחר בחינת חומר הראיות ומכלול נסיבות העניין, הגיעה גם הפרקליטות למסקנה כי אין תשתית ראייתית שכזו וכי יש את התיק בעילה של היעדר אשמה.

מחומר הראיות עלה כי ראש המועצה פעל ראש המועצה כנדרש מרגע שנודע לו כי הוא עשוי להימצא בניגוד עניינים, קיבל ייעוץ משפטי מתאים ומנע את עצמו מלעסוק בענייניי הקניון, ולכן אין מדובר במעשה פלילי.

גם לגבי הטענות האחרות בנוגע לקידום עסקיו של רמי לוי, בחינת הראיות העלתה כי מעשיו של ראש המועצה לא מהווים . "ראש העיר לא היה נתון במצב של ניגוד עניינים ולא פעל תוך סטייה מהשורה בהיותו בניגוד עניינים", צויין.

בנוסף, נחקרו חשדות בנוגע להתנהלותו של ראש המועצה מול אדם שנטען כי הוא מקורבו, בעלים-שותף של מקומון. על פי החשד שעלה, אותו אדם סיקר באופן אוהד את ראש המועצה תמורת הטבות שונות כמו פרסומים שהמועצה פרסמה במקומון וכן מתן האפשרות והזיכיון לטיפול, החזקה והשכרה של שלטי החוצות בעיר. "גם בעניין זה לא נמצאו למעורבותו של ראש המועצה בפרסום כלשהו במקומון, בהתערבות בהסדרי תשלום או בדרישה לפרסום אוהד בעד תמורה כזו או אחרת", מסבירים בפרקליטות.

"בנו סיפור מצוץ מהאצבע כדי לפגוע בנו"

בדצמבר 2017 אמר שמעון בראיון שהעניק לערוץ 20, כי "יכול מאד להיות שחברו להם מספר גורמים יחד עם היועץ המשפטי של הוועדה, ויחד עם גורמים שלא אוהבים את רמי לוי, מכל המתחרים שלו וגורמים נוספים שפעלו כדי להפיל אותו ועל הדרך אמרו 'בוא נאסוף גם את יורם, נבנה סיפור מצוץ מהאצבע וככה נפגע ברמי לוי ובכל מה שקשור לעסקים שלו'".

עוד אמר שמעון כי הוא חש "הרגשה של הקלה משמעותית, אין ספק שהצדק יצא לאור. שלושה חודשים של סיוט, של עננה שמחרפת מעל ראשי, עננה שאין לה שום בסיס ושום שחר, עננה שבעצם הציבו מעליי אנשים בעלי אינטרסים פוליטיים בעיקר ואנשים שרצו לפגוע בשמי הטוב, בכבודי, על מנת להשיג הישגים פוליטיים".

על ההערכות לפיהן ניסו למעשה לפגוע ברמי לוי דרכו, אמר: "ידוע, זה לא סוד שהיועץ המשפטי של הוועדה המקומית לא סובל, לא את רמי לוי ולא אותי מאחר ואני ביקשתי את הוועדה ואת רמי לוי הוא שונא עוד מתקופת פיטוריו מעיריית ירושלים ויכול מאד להיות שגם חברו להם מספר גורמים יחד עם היועץ המשפטי של הוועדה, ויחד עם גורמים שלא אוהבים את רמי לוי בלשון המעטה, מכל המתחרים שלו וגורמים נוספים שפעלו כדי להפיל אותו ועל הדרך אמרו 'בוא נאסוף גם את יורם, נבנה סיפור, את ראש המועצה במבשרת, מצוץ מהאצבע וככה נפגע ברמי לוי ובכל מה שקשור לעסקים שלו'. אבל חברים, לא חוצים קווים אדומים. פה נחצו כל הקווים האדומים".

לכשנשאל מי לדעתו יכול לנסות לפגוע ברמי לוי, השיב שמעון: "תראה, רצו פה שמועות וכל מיני ידיעות שאני לא רוצה להיכנס, אבל גם לא רק בנושא הצרכני והעסקי של רמי לוי, גם בתחום הפוליטי של רמי לוי שהוא מחובר גם לבכירים מאד בפוליטיקה הישראלית וניסו גם לפגוע בו כדי להגיע אליהם".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.