נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בביקור בכותל בחודש מאי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בביקור בכותל בחודש מאי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

תחנת הרכבת החדשה שתקום ברובע היהודי בירושלים תקרא על שמו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. כך דווח ב'ידיעות אחרונות'.

את ההחלטה על הענקת השם קיבל שר התחבורה ישראל כ"ץ אתמול, כאשר האישר את המלצות ועדת ההיגוי של רכבת ישראל להקים את התחנה.

ביקורת על אי הבנייה ביהודה ושומרון. שר התחבורה ישראל כץ, צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
שר התחבורה ישראל כץ, צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

לפי הפרסום ב'ידיעות אחרונות' קו הרכבת החדש יחבר בין תחנת הרכבת "האומה" לבין הכותל המערבי. כדי להקים את המסילה תחפר מנהרה תת-קרקעית באורך שלושה קילומטרים. התחנה שתקרא "דונלד טראמפ, הכותל" תמוקם באזור הקארדו ברובע היהודי. בנוסף תתחבר המסילה אל תחנת רכבת נוספת – בצומת הרחובות קינג ג'ורג' ויפו.

המסילה החדשה תהווה למעשה את המשכך קו הרכבת המהיר תל-אביב – ירושלים, שצפוי להיחנך באופן רשמי באפריל 2018, אך ייתכן כי פתיחתו תדחה לסופה של השנה הבאה.

השר כ"ץ צוטט ב'ידיעות אחרונות' בתגובה להחלטה: "הכותל הוא המקום הקדוש ביותר לעם היהודי, והחלטתי לקרוא לתחנת הרכבת שמובילה אליו על שם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, בעקבות החלטתו האמיצה וההיסטורית להכיר בירושלים כבירת מדינת ישראל".

סביב הענקת השם לתחנה התקיימה בעבר מחלוקת. חברי תנועת "סטודנטים למען הר הבית" פנו בתחילת השנה לשר כ"ץ בבקשה לשנות את השם המיועד לתחנה מתחנת "הכותל" לתחנת "הר הבית והכותל". חברי התנועה ואזרחים רבים שלחו עשרות טוקבקים והודעות אישיות לשר, בהם ברכו על היזמה וביקשו לזכור כי הר הבית הוא לבו הפועם של העם היהודי, להבחין בין העיקר לטפל ולשנות את שם התחנה.

כ"ץ ככל הנראה החליט למרות הפניות להותיר את השם "הכותל" כשמה של התחנה.
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20