נתפסה על חם. יו"ר מרצ ח"כ תמר זנדברג. צילום: גילי יערי, פלאש 90

 

לא מעט כתבים פוליטיים, שרובם מסקרים את 'מרצ' ואת זנדברג בליטוף יתר, שאלו את חברת הכנסת במהלך הפריימריז האם בין יועציה נמנה משה קלוגהפט. זנדברג לא התחמקה, אלא הכחישה בתוקף. אמש, קלוגהפט עצמו הסגיר את מערכת היחסים הקרובה בין השניים. העיתונאים זועמים. אף אחד לא אוהב שמשקרים לו, בטח לא כתבים, ובטח לא כאלה שסיקרו בנאמנות גדולה את היו"רית הנבחרת.

קלוגהפט. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

 

זנדברג, טירונית בעולם הפוליטי, הובכה בגדול. הפעם כבר לא היה לה יועץ תקשורת שיכלה להתייעץ אתו וכך החלו התגובות המגמגמות והמתפתלות שלה. בהתחלה הודתה שמדי פעם נפגשה וקיבלה עצות מהיועץ הפוליטי המזוהה עם מפלגות הימין. היום כבר נאלצה למסור חצי התנצלות. "ייתכן שטעיתי כשקיבלתי ייעוץ מקלוגהפט", אמרה כשהיא על המוקד.

העיתונאים הפגועים שיפדו את זנדברג, בצדק. מי שהצטרף לחגיגה היה אבי גבאי, זה שרק ביום חמישי בירך את זנדברג על זכייתה בפריימריז הפנימיים ואיחל לה שיחד הם יפעלו להפלת השלטון. 48 שעות אחרי, בעקבות הווידוי של יועץ התקשורת, גבאי זיהה הזדמנות להחזיר אליו את הקולות שאבדו לטובת מפלגת השמאל הקיצוני. "אם זו ההתנהלות של מרצ, אולי עדיף שלא תעבור את אחוז החסימה", הוא צייץ בחשבון הטוויטר שלו. מירי רגב הייתה אומרת על זה שהשמאל יורה זה על זה בתוך הנגמ"ש.

"אם זו מרצ החדשה – עדיף שלא תעבור את אחוז החסימה". אבי גבאי בישיבת סיעת המחנה הציוני, מרץ 2018. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

במפלגה שטענה שהיא נמצאת בתהליך התעוררות, חל מאז אמש קיפאון. אף אחד לא מגיב – לא מגבה את היו"רית ולא מגנה את התנהלותה שתכליתה "לנצח בכל מחיר, גם אם צריך למכור את העקרונות שלי".

זנדברג פתחה את תפקידה ברגל שמאל, ולמרות שאנחנו לפני פסח ולא כיפור – כדאי שתקדיש קצת זמן לטובת חשבון נפש.

תגובת ח"כ זנדברג, כפי שהועלתה לעמוד הפייסבוק שלה:

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא