לקראת פרסומו של דו"ח התובע המיוחד רוברט מולר בנוגע לחשד למעורבות רוסית בקמפיין הבחירות של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות בשנת 2016, פרסם היום (ה') התובע הכלל וויליאם באר את מסקנותיו.

על פי הודעתו במהלך החקירה בת השנתיים לא נמצאו הוכחות המעידות על קשר בין קמפיין הנשיא לרוסיה וכן לא התבצע שיבוש חקירה. יחד עם זאת, הדו"ח שעתיד להתפרסם הערב מראה כי רוסיה אכן ניסתה להשפיע על מערכת הבחירות.

בתגובה לדברי באר פרסם טראמפ כרזה בה הודיע כי "המשחק נגמר". "אין קנוניה. לא היה שיבוש. לשונאים ולדמוקרטים מהשמאל הקיצוני – המשחק נגמר"

הרוסים פעלו בשתי דרכים

"הממשלה הרוסית ניסתה להתערב בהליך הבחירות האלה, אבל בזכות החקירה המקיפה של התובע המיוחד אנחנו יודעים כעת שהפעילים הרוסים שביצעו את המזימות האלה לא שיתפו פעולה עם הנשיא טראמפ או עם קמפיין טראמפ", אמר באר בהתייחס לדו"ח המונה כ-400 עמודים.

"בעודו נכנס לתפקיד ומנסה למלא את תפקידו כנשיא, סוכנים פדרליים ותובעים בחנו לעומק את התנהלותו לפני ואחרי כהונתו ואת פעולותיהם של חלק ממקורביו", הוסיף התובע הכללי. "באותו זמן, היו ספקולציות בלתי נלאות בתקשורת על אשמתו האישית של הנשיא. ואולם, כפי שהוא אמר מההתחלה, לא הייתה קנוניה".

לדבריו הרוסים פעלו בשתי דרכים: דיסאינפורמציה ברשתות החברתיות וכן פריצה למחשבי המפלגה הדמוקרטית ולעומדת בראשה דאז, הילארי קלינטון, וגניבת המידע.

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20