בדיון הטיעונים לעונש הנוסף שהתקיים היום למחבל שדקר את נירית זמורה, ביקשה התביעה הצבאית מהשופטים להחמיר את עונשו ולגזור עליו בין 20 ל30 שנות מאסר בפועל, היות והוא הורשע בניסיון לרצח. עו”ד חיים בלייכר “השופטים צריכים להיענות לבקשת התביעה. זו הדרך היחידה לעצור את הטרור”.

היום (ב’) התקיים בפעם השניה דיון טיעונים לעונש למחבל שדקר את נירית זמורה בצומת הגוש לפני, לאחר שבית המשפט לערעורים הרשיע אותו בניסיון לרצח. בדיון ביקשה התביעה הצבאית מהשופטים להחמיר את ענשו, ולהשית עליו בין 20 ל30 שנות מאסר בפועל.

עו”ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את זמורה מסר “היינו היום בשלב הטיעונים לעונש בפעם השנייה, אחרי שהמחבל הורשע בבית המשפט הצבאי לערעורים בניסיון לרצח של נירית. התביעה ביקשה מתחם ענישה של 20 עד 30 שנות מאסר בפועל בהתאם לחוק ההחמרה על פי חוק המאבק בטרור”.

לדברי עו”ד בלייכר, על השופטים לקבל את בקשת התביעה ולהחמיר את עונשו של המחבל “אנו חושבים שהשופטים צריכים להיענות לבקשת התביעה, ולתת קרוב ל30 שנה לפחות לאותו מחבל שניסה לרצוח את נירית. הדרך היחידה לעצור את הפיגועים היא להילחם בטרור, להחמיר איתו, ענישה כבדה וכו’. חלק מצעדי ההרתעה הם מאסרים ארוכים ביותר למחבלים”.

בנוסף, תיאר עו”ד בלייכר כי סנגורו של המחבל ביקש מהשופטים להתחשב בעינוי הדין של המחבל, היות והדיונים נמשכו ארבע שנים. לדבריו “הסנגור רק שכח להזכיר שחלק מהדיונים התעכבו ונדחו בגלל שביתות שהסנגור עצמו שבת כאות הזדהות עם אסירים טרוריסטים”.

זמורה עצמה תיארה את חששותיה “הגענו היום לשלב הטיעונים לעונש, כרגע יצאנו מבית המשפט. הגעתי לפה מאוד אופטימית, אך עכשיו כשאני רואה איך עורך הדין של המחבל מדבר, אני חוששת שהוא שוב מגיש על מגש של כסף מילים לשופטים, ואני חוששת שהוא שוב מצליח להשפיע עליהם במניפולציות שונות. אני מקווה לטוב”. זמורה הודתה לעו”ד בלייכר ולארגון חוננו על הליווי המשפטי “מההתחלה ידעו לתווך לנו את ההליכים המשפטיים, ליווי גם רגשי וגם משפטי”.

נזכיר כי לפני חצי שנה בית המשפט הצבאי ביהודה זיכה את המחבל מעבירת ניסיון לרצח, והרשיעו בגרימת חבלה חמורה בכוונה בלבד. זאת בטענה שלא ניתן להוכיח את כוונת המחבל מעל לכל ספק מאחר שהצליח לדקור את הנפגעת בגבה “רק” פעם אחת, והיות והסכין נשברה מעוצמת הדקירה לא ניתן לקבוע אם המחבל היה דוקר אותה שוב לו יכל.

פסיקת בית המשפט עוררה סערה רבה, והתביעה הצבאית הודיעה מיד שבכוונתה להגיש ערעור כנגד הכרעת הדין. בתוך כך גזר בית המשפט הצבאי על המחבל 14 שנות מאסר בפועל ופיצויים של 500,000 ₪, בגין גרימת חבלה חמורה בכוונה.

לפני כחודשיים החליט בית המשפט הצבאי לערעורים בראשות נשיא ביהמ”ש נתנאל בנישו על קבלת ערעור התביעה הצבאית, והרשיע את המחבל בניסיון לרצח. ערכאת הערעור החזירה את התיק לבית המשפט הצבאי ביהודה על מנת שיפסוק את עונשו של המחבל.

כאמור, היום התקיים דיון טיעונים לעונש בפעם השנייה, מאחר שהרשעת המחבל הוחמרה, והתביעה הצבאית ביקשה מהשופטים להחמיר את עונשו.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.