התביעה הצבאית הגישה היום לבית הדין הצבאי לערעורים ערעור על גזר הדין בעניינו של אלאור אזריה. התביעה מערערת על קלות העונש שנגזר על אזריה המואשם בירי במחבל מנוטרל – 18 חודשים. ומבקשת להאריך את עונשו לשנתיים וחצי לפחות.

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90
אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

סנגורו של אזריה, עו"ד יורם שפטל אמר בתגובה: "את אשר אני אומר כל הזמן הוכיחה הפרקליטות הצבאית זה עתה: קרי, צימאון לדמו של אלאור אזריה. צימאון נטול גבולות"יש לי הודעה בכתב שאם אלאור לא יגיש ערעור על ההרשעה אז הם לא יגישו את הערעור. לכן הפרקליטות הצבאית לא מאמינה למילה אחת שכתובה שם, הם לא היו מגישים אותו אלמלא אלאור באמצעותי עומד על זכותו החוקתית להיאבק באמצעים שהחוק מתיר ומאפשר לו להיאבק בהרשעה מנותקת לחלוטין. סוף מעשה במחשבה תחילה. המשעה הנואל הזה מוכיח שלאורך כל הדרך צימאון לדמו של אלאור תוך התיישרות עם דברי הבלע שהרמטכל ושר הביטחון הוציאו לתקשורת לעיני העם כולו, עוד לפני התחקיר המבצעי".

עו"ד יורם שפטל. צילום: פלאש 90
עו"ד יורם שפטל. צילום: פלאש 90

כפי שפורסם לראשונה בערוץ 20 בשבוע שעבר,הפרקליטות הצבאית נערכה להגשת ערעור על גזר הדין במשפט הלוחם אזריה.  טענת המערערים היא כי ישנו פער לא הגיוני בין הכרעת הדין לבין גזר הדין. כמו כן נטען  כי העונש שהוטל על אזריה אינו מרתיע די ופוגע במשמעת הצבאית.

בשבוע שעבר התייחס עו"ד שפטל לכוונת הפרקליות לערער ואמר לערוץ 20: "זהו צעד נבזי באופן מיוחד כי ברור שהוא לא ענייני והוא אך ורק כתגובה לערעור שאני הגשתי, שהוא זכותו החוקתית המלאה של כל נאשם, קל וחומר לוחם מצטיין בצה"ל, להיאבק בהרשעה בעבירה כל כך חמורה כמו הריגה. יש לי דוא"ל בו כתוב במפורש שאמרו לסנגורים הקודמים 'אם אתם לא תסתלקו מהערעור או אם תגישו ערעור – אנחנו נגיש ערעורם שכנגד. אתם לא תגישו – אנחנו לא נגיש'. זאת אומרת שהערעור הוגש משיקול לא ענייני לחלוטין".

בסוף השבוע הקודם התעוררה סערה גדולה לאחר ששפטל,  גילה כי בין צוות התביעה הקודם לבין הפצ״ר התקיימה פגישה ״התביעה הצבאית איימה על צוות ההגנה שאם יוגש ערעור על הכרעת הדין הם יגישו ערעור על גזר הדין״ סיפר עו״ד שפטל במסיבת עיתונאים שקיים. בצה״ל דחו את הטענות.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20