בזמן שבהתאחדות הכדורגל הפלסטינית פעלו ליישום סנקציות נגד ישראל דיווח העיתון הרשמי של על קיום הטורניר השנתי על שם ח’ליל אל-וזיר (אבו ג’יהאד), רב מרצחים האחראי לרציחתם של 125 ישראלים, הטורניר התקיים בפיקוחה של ההתאחדות הפלסטינית. כך על פי מכון ‘מבט לתקשורת הפלסטינית’.

טורניר על שם אבו ג'יהאד מחבל שרצח 125 ישראלים בחסות ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל. צילום" עיתום הרשות הפלסטינית, אל חייאת אל ג'דידה
טורניר על שם המחבל אבו ג’יהאד בחסות ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל. צילום: ‘אל חייאת אל ג’דידה’
העיתון הרשמי של הרש”פ, אל-חיאת אל-ג’דידה, דווח השבוע כי “מועדון אל-אנצאר הירושלמי הצליח זו השנה ה-23 ברציפות לארגן את אליפות נסיך השהידים ח’ליל אל-וזיר… בפיקוח סניף מרכז בהתאחדות (הפלסטינית) לכדורגל, ובחסות משותפת של סניף מרכז במועצה (הפלסטינית) העליונה לנוער וספורט, ואגודת מועדוני ירושלים.
אבו ג’יהאד היה ממייסדי הפת”ח, ושימש כסגנו של יאסר ערפאת וראש הזרוע הצבאית של אש”ף. בשנות ה-70′ עמד מאחורי מספר פיגועי טרור, ביניהם הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות ישראל, חטיפת “” בכביש החוף בשנת 1978. בפיגוע הזה נרצחו 37 אזרחים ישראלים, ביניהם 12 ילדים.
כזכור אתמול (חמישי) נרשם ניצחון להתאחדות הכדורגל הישראלית בפיפ”א כאשר הדיון בהשעיית ישראל מהארגון בשל פעילות קבוצות ביהודה ושומרון נדחה ברוב של 73% לפחות עד לאוקטובר. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה על ההחלטה: “ניצחנו היום עוד ניצחון בקרב על מעמדה הבינלאומי של ישראל – סיכלנו ניסיון לפגוע במעמדה של ישראל בפיפ”א”.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.