4:43 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בעקבות הפרסום בערוץ 20: עיתונאית התאגיד זומנה לבירור

בעקבות הפרסום בערוץ 20: עיתונאית התאגיד זומנה לבירור

תאגיד השידור הציבורי בתגובה לפרסום ערוץ 20 על עיתונאית שפרסמה ציוץ המהלל מחבל: "זומנה לבירור אצל מנהליה"

בעקבות הפרסום בערוץ 20, זומנה עיתונאית תאגיד השידור הציבורי, סמאח וותד, לבירור אצל מנהליה. "למרות שמדובר בחשבון הטוויטר הפרטי של העובדת, אנו רואים זאת בחומרה רבה והיא זומנה לבירור אצל מנהליה", הגיבו בתאגיד השידור הציבורי 'כאן' לפרסום בערוץ 20 על העיתונאית סמאח וותד, המועסקת אצלם, שצייצה מחדש ציוץ המהלל את המחבל באסל אל ערג' שחוסל בהיתקלות עם כוחותינו בשבוע שעבר. וותד לעומת זאת, הגיבה לפניית הערוץ בתהייה "למה אתם אומרים 'מחבל', בעוד שאפילו בחדשות אמרו 'מבוקש', לא 'מחבל'".

וותד צייצה מחדש ציוץ של עמוד בשם "palestine info center" שבו מופיע ציור של המחבל אל ערג' תחת הכיתוב "האינטלקטואל הוא הראשון להילחם ולעולם לא מוותר". אל ערג', מחבל שעמד בראש חוליית טרור שתכננה לבצעה פיגועים ברחבי הארץ, פתח באש על כוחותינו בעת שפעלו לאיתור מבוקשים ואמל"ח באל-בירה שבאזור רמאללה. כוח ימ"מ איתר אותו וחיסל אותו לאחר חילופי אש.

הבירור טרם נערך, אך לאחר הפרסום, צייצה וותד ציוץ חדש ובו כתבה: "איך יכולים אנשי תקשורת להתעלם מהעובדה ש ״ריטוויט״ בטוויטר הוא לא בהכרח הסכמה עם התוכן של הציוץ". אחר כך חידדה את דבריה והוסיפה כי "ריטוויט אין פירושו נקיטת עמדה. מעולם לא תמכתי באלימות נגד אף צד. דרכי חינוכי וערכיי הם ערכי שלום הוגן שישים קץ להזקת [הטעות במקור – א"ר] הדמים בין העמים".

סמאח וותד, בת ה-23, היא תושבת ג'ת שבמשולש, מועסקת כתחקירנית בחטיבה הערבית בתאגיד השידור הציבורי. את דרכה בתקשורת החלה כעורכת באתר בשם "שוף", למדה במכללת אורנים והפיקה שני סרטים שעסקו בשאלת הזהות של פלסטינים ערבים ישראלים. "מאז שהייתי קטנה חלמתי להיות כתבת שטח ובילדותי דמיינתי את עצמי ככתבת מלחמה ערבייה ורציתי מאוד להיות בתקשורת", אמרה לאתר 'וואלה!' בראיון לפני כחצי שנה. באחד הסרטונים שיצרה ופורסם ב'כאן', מתלוננת ותד על האשמת המגזר הערבי בגל ההצתות האחרון. "למה להתייחס לכולנו כמחבלים בפונטציה?", שואלת ותד.

סמאח וותד. צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק של 'כאן'
סמאח וותד. צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק של 'כאן'

 

כזכור, במסגרת פעילות של יחידת הימ"מ, מג"ב וצה"ל, ועל פי מידע והכוונה של שירות הביטחון הכללי, הגיעו בלילה הכוחות לביתו של המחבל ברמאללה. כפי שנראה בתיעוד צה"ל, סרקו לוחמי הימ"מ את הבית של המבוקש וכאשר הגיעו לסרוק את הבוידעם (תא קטן מתחת לתקרה המשמש לאחסון חפצים) נפתחה לעברם אש ע"י המחבל שהתחבא במקום, ירי אותו ביצע מנשק הקרלו שהיה בידו. בסיומו של קרב היריות המחבל נהרג. לא היו נפגעים בקרב כוחותינו.

העמוד 'palestine info center' אותו ריטווטה וותד
העמוד 'palestine info center' אותו ריטווטה וותד

 

בין הציוצים של העמוד ניתן למצוא אמירות כמו "מתנחלים גנבו 150 עצי זית מן האדמה הפלסטינית בשכם", ציוצים המוחים על מעצרי מחבלים הכלואים בבית הסוהר בישראל וסרטוני תעמולה נגד "האפרטהייד הישראלי" ו"הכיבוש".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ןםלפ

"המשטרה היא משרתת נרצעת של התקשורת הישראלית"

המשטרה תחל בבדיקה על הפצת תמונות הנשיא ריבלין עם כאפייה ברשתות החברתיות בעקבות סירובו לחנון את אזריה. מה חושבים על כך הפטריוטים? צפו