בעקבות התערבותה של המשנה ליועמ"ש דינה זילבר בהחלטת ראש עיריית מעלות לבטל את הקרנת הסרט על לאה צמל, צייץ השר סמוטריץ' לפני זמן קצר בחשבון הטוויטר שלו: "זו אותה דינה זילבר שסירבה השבוע להתערב בהחלטת עיריית רעננה לבטל את הרצאתו של דר' מרדכי קידר על רקע דבריו על רצח רבין. פוזיציה מהמקפצה. אחר כך יתפלאו במערכת המשפט על התרסקות אמון הציבור בהם. תכלס, זו מערכת שפשוט לא ראויה לאמון הציבור".

כזכור, בסוף השבוע אמורה הייתה להתקיים הקרנת הסרט "לאה צמל עו"ד", במסגרת פטסיבל דוקו אביב תחת הכותרת "נשים משנות מציאות".

הסרט שזכה לביקורת רבה אחרי שהתגלה ששותפה לסרט עו"ד טארק ברגותי הורשע בניסיון לרצח יהודים תוך כדי הפצת הסרט. בנוסף 120 משפחות שכולות פנו לשרת התרבות ולמפעל הפיס נגד הסרט.

תושבי מעלות שלא שתקו,עצומה חריפה בעניין. גם שרת התרבות שלחה מכתב תקיף לראש העיר ודרשה ממנו בכל תוקף למנוע הקרנת הסרט כמו שעשה ראש עיריית עכו שמנע הופעת הצגה תומכת המחבלים "אסירי הכיבוש".

המחאה נשאה פירות, וראש העיר ביטל את הקרנת הסרט, מה שהוביל להתערבותה של המשנה ליועמ"ש, שפנתה לראש העיר מעלות ארקדי פומרנץ והבהירה לו כי אסור היה לו לבטל את הקרנת הסרט.

מארגון בצלמו נמסר בתגובה: "מדובר בהחלטה חצופה ושערוריתית. רק השבוע אותה משנה קבעה שלא תתערב בהחלטת ראש העיר רעננה למנוע הרצאת של איש הימין ד"ר מוטי קידר, בגלל דבריו על רצח רבין. דינה זילבר אינה פקידת ציבור הוגנת. אלא אשת שמאל קיצונית שפועלת בניגוד לחוק שמחייב מתן מענה שווה לכל הפונים. ואילו בארגון בצלמו פנו אליה מספר פעמים. והיא, סרבה לענות לביטול האירוע ברעננה. בכוונתנו ביום ראשון הקרוב לפנות לשר המשפטים בדרישה שידייח אותה מיידית. בפניה נצרף את כל ההוכחות החד משמעיות לצביעות המשנה שעובדת גם בימי שישי ובלילות נגד הציבור הדתי והימני בארץ, אנחנו קוראים לדינה זילבר להתפטר ולהצטרף לקרן החדשה לישראל כמו קודמה טליה ששון ומצהירים שלא נפנה אליה יותר בשום עניין"


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.