ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה), שר הבריאות, זועם על בתי החולים בצפון שהעניקו טיפול לפליטים סורים ללא כיסוי כספי.

מתוך הפטריוטים, יום א'

בישיבת וועדת הבריאות שהתקיימה היום (ב') השר תקף את משרד הביטחון. לדבריו, משרד הביטחון הבטיח לממן את הטיפול בפליטים, אולם לא העביר את התקציב כי שהובטח. כתוצאה מכך, גרעון בתי החולים בצפון עלה.

יעקב ליצמן פלאש 90
שר הבריאות ליצמן. צילום: פלאש 90

"משרד הביטחון לא מעביר כסף עבור הטיפול בפליטים הסורים, אף שהתחייב לכך. זה מרחיב את גירעון בתי החולים בצפון. אם לא יוסדר התשלום, גם רטרואקטיבי, אאסור על בתי החולים לקבל מעתה פליטים לטיפול. אני אשתגע. לא יהיו יפים על חשבוני", אמר ליצמן.

דבריו של ליצמן נאמרו על רקע הגרעונות בבתי החולים באזור הצפון. לפי הערכות, בתי החולים בצפת, נהריה ובאזורים נוספים בצפון צברו גרעון בסך עשרות מיליוני שקלים. בית החולים בנהריה מסר כי "בעקבות טיפול בפצועים ממלחמת האזרחים בסוריה – המדינה לא מכסה את ההוצאות".

פליטים סוריה גילי יערי פלאש 90
פליטים מסוריה. למצולמים אין קשר לכתבה. צילום: גילי יערי, פלאש 90

בהמשך שבוע השר ליצמן צפוי להיפגש עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה על מנת למצוא פיתרון לנושא. מאז פרוץ מלחמת האזרחים בסוריה במרץ 2011, בתי החולים בצפון העניקו טיפול לכ-1,500 פליטים סורים. עלותו של יום אשפוז היא מעל 10,000 ש"ח, אולם המדינה העבירה לבתי החולים 1,300 ש"ח בלבד על יום אשפוז. סך הכל, עלות הטיפולים בפליטים הסורים הצטברה לכ-300 מיליון ש"ח מאז פרוץ מלחמת האזרחים.
הפטריוטים

הפטריוטים