נרצח פיגוע הדקירה בצומת גוש עציון לפני כחודש, ארי פולד הי"ד, צפוי לקבל ממשטרת ישראל, כך על פי פרסום בעיתון 'ידיעות אחרונות' הבוקר (ה'). לפי הפרסום, גלעד ארדן הנחה את מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, לכנס את ועדת העיטורים של לדיון על מנת להעניק למשפחתו של פולד הי"ד את העיטור בטקס הענקת עיטורים שיתקיים בחודש נובמבר הקרוב. עיטור גבורה של הוא העיטור הגבוה ביותר שניתן במשטרת ישראל או בשב"ס והוא ניתן על "מעשה גבורה עילאית שנעשה בעת מילוי תפקיד תוך חירוף נפש".

ארי פולד הי"ד

כזכור, גם אחרי שנדקר, ובעוד הוא פצוע אנושות, פולד במחבל ואף הצליח לירות בו ולנטרלו. "ארי פולד תוך חירוף נפשו כשברגעיו האחרונים רדף אחרי המחבל שדקר אותו למוות, ניטרל אותו ובכך הציל את חייהם של אזרחים אחרים", כתב השר ארדן למפכ"ל. השר אף הוסיף כי "בנוסף לשדה הקרב, ארי למען מדינת ישראל גם בזירה הבינלאומית והיה חלק מרשת פעילי ההסברה שהקמנו כדי להראות לעולם את האמת על ישראל ולחשוף את השקרים של מחרימי ישראל. ארי הוא דוגמה ומופת לכולנו וראוי שנוקיר אותו על כך".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר על פולד, שהיה גם חבר כיתת הכוננות של היישוב אפרת, ביום הפיגוע כי "בכוחותיו האחרונים ארי נלחם בגבורה במחבל ומנע אסון כבד יותר".

טקס הענקת העיטורים הקרוב יוקדש לשוטרים ולאזרחים שהפגינו אומץ לב וגבורה מיוחדת במאבקם בטרור ובמחבלים במסגרת גל טרור היחידים בשלוש השנים האחרונות.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.