שר התחבורה התייחס בביטול לשיח על הקדמת הבחירות שנשמע לאחרונה על רקע משבר התאגיד.

השר כץ אמר בראיון ל"ynet": "ישנם נושאים רבים אשר דורשים טיפול ומענה, על מחלוקת תקשורתית לא הולכים לבחירות. מדובר בוויכוח נקודתי עם אמירות מסביב, לא היתה הכרזה על ". השר התקומם: "לחשוב שהולכים לציבור כדי שיכריע האם יקום או לא יקום התאגיד.. על זה הולכים לבחירות? אין גבול".

מצנן את השיח. השר ישראל כץ. צילום: פלאש90
מצנן את השיח. השר ישראל כץ. צילום: פלאש90

עוד הוסיף שר התחבורה כי כלל לא התקיימו בהנהגת כל התייעצויות ולא התקבלה שום החלטה בנושא הבחירות אך הוסיף: "אם יתקיים דיון כזה, אשמיע את עמדתי ואני משוכנע שהיא לא תהיה דעת יחיד".

בעניין התאגיד אמר כץ: "מאות עובדים במצוקה ובדרמה נוראית מבחינה משפחתית ואישית, דברים היו צריכים להיות מוסדרים ולא להגיע למצב הזה. אני הובלתי רפורמות קשות שיצרו תחרות אך דאגנו שהעובדים יוכלו להתחרות בצורה הוגנת. אבל הדרך לבחירות רחוקה, אין עילה".

שרת התרבות והספורט מירי רגב גיבתה את רה"מ שהכריז על שינוי דעתו בעניין התאגיד: "רשות השידור הולכת ומתייעלת, אז למה צריך תאגיד? למה צריך לזרוק אלף עובדים שמקבלים משכורת מינימום הביתה לפני החג, כשממול עובדי התאגיד שהולכים לקבל משכורות של 40 אלף שקלים. למה זה צריך לקרות?".

"אחד הדברים שמאפיינים מנהיג גדול זו היכולת להגיד טעיתי", המשיכה רגב והוסיפה: "מבחינה תקציבית התאגיד יעלה יותר מרשות השידור".

רגב הגיבה גם לדבריו של שר התחבורה כץ ואמרה כי: "אני לא יודעת את מי הוא מייצג חוץ מאת עצמו. היום זה עניין התאגיד, מחר זה עמונה, מחרתיים עניניים אחרים. אי אפשר להמשיך אם לא מיישמים הסכמים קואליציונים".

שרת המשפטים איילת שקד אמרה: "נדרשת בשעת משבר אחריות ושיקול דעת. משבר התאגיד פתיר, זה לא נושא אידאולוגי מהותי שבגללו מפרקים ממשלת ימין. מהיכרותי עם שותפי לממשלה, תימצא פשרה".

יושב ראש האופוזיציה יצחק מיהר לקרוא לשר האוצר משה להתפטר מהממשלה ולהקים יחד עמו ממשלה חלופית: " ואני דיברנו על אי אמון מבני. אם יפרוש יש אפשרות שכל הקלפים יסתדרו. הוכחתי שאני יכול ליצור קואליציות בצורות שונות ומגוונות ועשיתי את זה גם במזרח התיכון וגם בכנסת. יכול להיות מועמד חלופי, ויש מועמדים נוספים. אבחן כל דבר שיחליף את נתניהו".

הרצוג ציין כי לא מן הנמנע שכל עניין הבחירות מגיע כדי למנוע חקירה ואמר: "יכול להיות, בהחלט. עובדי רשות השידור לא מעניינים את נתניהו, בבחירות הוא קרא להם חמאסניקים".

במהלך שיחה שהתקיימה בין כחלון להרצוג, העלה שר האוצר אפשרות להקים ממשלה חלופית בלי בחירות מה שיחסוך כסף למדינה, ויקדם ממשלה חדשה.

ח"כ מהבית היהודי אמר הבוקר (א') בראיון ל'גלי ישראל': "אני לא יכול למצוא שום הסבר רציונלי אחר חוץ מזה שמישהו מריח כתב אישום רוצה ללכת לבחירות".

ח"כ מהליכוד צייץ: "אין שום סיבה הגיונית ללכת לבחירות. הממשלה הזאת יכולה וצריכה להחזיק עד יומה האחרון בעוד שנתיים וחצי".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.