שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ השתתף הערב (ד') באירוע לציון 35 שנה להעברת חוק רמת הגולן שנערך במרכז בגין ואמר כי ישראל צריכה לממש את ריבונותה במקום ולהגדיל את מספר התושבים בו, כך פורסם הערב ב"ynet".

"עלינו לפעול מול הממשל החדש בארצות הברית להשגת הכרה אמריקנית בריבונות ישראל ברמת הגולן" אמר כץ והוסיף כי "הגיע הזמן שארצות הברית תכיר בכך שטעתה בהתנגדותה להחלטה, כפי שהכירה בדיעבד בהחלטה הישראלית להשמיד את הכור הגרעיני בעיראק". כץ גם קבע יעד ליישוב רמת הגולן ב"100 אלף מתיישבים בשנים הקרובות".

קורא להשגת הכרה אמריקנית על ריבונות ישראל בגולן. ישראל כ"ץ. צילום: פלאש 90
קורא להשגת הכרה אמריקנית על ריבונות ישראל בגולן. ישראל כץ. צילום: פלאש 90

כץ התייחס גם למצרים כשאמר כי היא "יצאה ממעגל המלחמות נגד ישראל", והוסיף כי היא מחוייבת להסכם השלום עם ישראל כשההוכחה לכך היא שיתוף הפעולה ההדוק במאבק המודיעיני-ביטחוני במלחמה מול התוקפנות האיראנית וארגוני הטרור דוגמת דאע"ש וחמאס.

גם בנושא ירושלים התבטא השר כשהזכיר את החלת הריבונות על רמת הגולן שהוביל מנחם בגין וקרא לקחת ממנה דוגמא גם בירושלים: "ישראל חייבת להרחיב את גבולות ירושלים ולהחיל את הריבונות הישראלית על יישובי ירושלים רבתי" ואף נקב בזמן הנכון לכך – ביום שבו יוכרז על העברת שגרירות ארצות הברית לירושלים.

לסיום, התבטא כץ גם בנושא פתרון שתי המדינות והציג עמדה מנוגדת לזו של ראש הממשלה כשאמר שרעיון זה "נוגד את זכויותינו ההיסטוריות על הארץ ומהווה סכנה חמורה לביטחון מדינת ישראל בעתיד. רעיון המדינה הפלסטינית המפורזת הוא מקסם שווא שאינו ניתן ליישום".

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא