השר ישראל כץ נשא דברים בסוכתו והכריז: בכוונתי להתמודד לראשות הממשלה וגם לנצח״. הדברים נאמרו שמסגרת האירוע השנתי של כץ בו הוא מארח את חברי הכנסת וחברי מרכז הליכוד בסוכתו בכפר אחים. בנוסף- הזמין את שכנו למושב בני גנץ לסוכתו מחר, להתקדם לעבר ממשלת אחדות.

שר החוץ התייחס תחילה לפרשת נעמה יששכר: "בפתיחת דברי אני רוצה לאחל לנעמה יששכר, שיושבת בכלא הרוסי, לאחר שנגזר עליה עונש חמור וחריג של 7.5 שנות מאסר, שתשתחרר בקרוב ותשוב לחיק משפחתה. רה״מ ואני עשינו ונמשיך לעשות הכל כדי להביא לסיום חיובי של הפרשה וחזרתה המהירה הביתה".

"אנחנו נמצאים כעת בצומת דרכים פוליטית. לאחר שתי מערכות בחירות נוצר תיקו פוליטי מוחלט. לנו אין 61 לממשלת ימין, ולכחול לבן אין 61 לממשלה אלטרנטיבית – וכפי שהציע הנשיא: הפתרון היחידי הוא ממשלת אחדות, בלי פסילות אישיות ובלי חרמות. האיש שאחראי יותר מכל לשיתוק המערכת הפוליטית בישראל הוא אביגדור ליברמן. כל הזמן שואלים "מה ליברמן רוצה?",אבל מבחינתי יותר חשוב לראות מה ליברמן עשה ועושה".

"ליברמן ביצע התנקשות פוליטית ברה״מ בנימין נתניהו ובליכוד, מיד בסיום מערכת הבחירות הקודמת, מתוך נקמנות אישית ורצון לרסק את הליכוד.
כן , זה אותו האיש שלא הפסיק להתדפק על דלתות הליכוד בשנים האחרונות, בניסיון להצטרף לשורותיו, ובסוף נהג כמו האם המזוייפת במשפט שלמה:
"אם לי לא יהיה הליכוד, אז שלא יהיה לאף אחד".

ברגע האחרון נחשפה המזימה שרקם עם שותפים מגוש השמאל, להעביר את המנדט להרכבת הממשלה מנתניהו לגנץ – בניגוד מוחלט למה שהתחייב לציבור הבוחרים, ובכך אילץ את הליכוד ללכת לבחירות חוזרות בתנאים קשים. גם כעת הוא דורש הקמת ממשלת אחדות בלי שותפי הליכוד,
וכאשר כחול לבן פוסלת את נתניהו כראש ממשלה, ובכך בעצם אומר ממשלה בלי נתניהו.

כעת נותר לראות האם יחצה קו נוסף ויתמוך בהקמת ממשלת מיעוט של כחול לבן בתמיכת איימן עודה והרשימה המשותפת, באמצעות הימנעות מהצבעה בכנסת".
השר כץ התייחס גם לכוונתו להתמודד על ראשות הליכוד בעתיד:

"אמרתי בעבר ואני חוזר ואומר, בשמי ובשם כל הקהל העצום הזה שנמצא כאן הערב:
אין בכנסת הזאת ממשלה בלי הליכוד ואין ליכוד בלי נתניהו.
רק נתניהו, שנבחר לעמוד בראש הליכוד ועמד בראש הליכוד בבחירות, הוא מועמדנו לראשות הממשלה, ואם תכפו עלינו בחירות חדשות – כך יהיה גם בהמשך-
ומי שרוצה להתמודד מוזמן להתמודד!

כפי שאמרתי גם בעבר- בעתיד, כאשר נתניהו יסיים את תפקידו, בכוונתי להתמודד על ראשות הליכוד וראשות הממשלה! ואני משוכנע שבעזרתכם ובזכות חזוני ומעשי – אני גם אנצח".
השר כץ קרא לבני גנץ לשבת איתו בסוכה מחר ולהגיע להסכמות:

"אני קורא לשכני למושב בני גנץ – גלה מנהיגות, הדוף את לחצי חבריך. שב עם נתניהו ותבנו ממשלה רחבה ויציבה, שתמנע בחירות,
ותיטיב להתמודד עם האתגרים בפניהם ניצבת כעת מדינת ישראל בתחומי הבטחון, הכלכלה והשמירה על יציבות המערכת הדמוקרטית.
ואם תרצה בני, אני מזמין אותך לשבת איתי כאן מחר בסוכה ולסכם את הכל במהירות.
מתנת חג לעם ישראל".

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.