"הבנייה בהתיישבות זה הדבר הכי דחוף כרגע. הדיון עם הממשל הוא בין בנייה בתוך קו הבנייה של היישובים לבין בנייה בתחום השיפוט של היישובים. העמדה שלנו, היא לאפשר לבנות בתחום השיפוט של היישובים בשנים הקרובות. זה יאפשר לנו להגיע למאה אלף יחידות דיור ומדובר על כעשרה אחוזים מהשטח כאשר היקף השטח הבנוי היום הוא שניים-שלושה אחוזים". כך אמר אמש (ב') , , בראיון לערוץ 7.

מתוך הפטריוטים, יום ב'

לדבריו, הממשל האמריקאי האוהד יאפשר למדינת לייצר תנופת בנייה בשטחים ששוחררו במלחמת ששת הימים בשנת 1967. "נוכל לבנות בשנים הקרובות בלי שמתערבים לנו יותר. ברגע שנגדיר את הדבר לא יתערבו בעניינים שלנו. ההתיישבות תוכל לפרוח ולהתפתח וכך גם הבניה בירושלים", אמר כץ.

שר התחבורה הוסיף, "המהלך הזה מרחיב את השטח של ירושלים ומוסיף כמאה חמישים אלף תושבים יהודיים שיבטיחו את הרוב היהודי לעיר. אפשר ללכד את העם כאן וגורמים יהודים ובינלאומיים התומכים בנושא ירושלים. אני חושב שזה ריאלי לקבל את הסכמת הממשל או לפחות את אי ההתנגדות שלו להחלת הריבונות על ירושלים רבתי".

בנימין נתניהו וישראל כץ בימים טובים יותר. צילום: פלאש 90
וישראל כץ. צילום: פלאש 90

בתוך כך, כץ טוען כי תנופת הבנייה צריכה להתבצע בפזורה גאוגרפית רחבה. "הדבר החשוב כרגע זה לחזק את ירושלים ואת ההתיישבות ביהודה ושומרון. אני יזמתי לפני עשר שנים את חוק ירושלים רבתי שבא לצרף את מעלה אדומים, גבעת זאב, ביתר עילית וגוש עציון שבעוטף ירושלים, להחיל עליהם את הריבונות הישראלית ולצרף אותם להיות חלק מירושלים עם עצמאות מוניציפלית, כשהם שומרים על זכותם להיות חלק מהגוף הבוחר של ירושלים".

עוד אמר השר כי הוא מצפה לשיתוף פעולה פורה בין הממשל האמריקאי החדש לבין ממשלת ישראל.  "ברור ששינוי העמדות של הממשל החדש, קודם כל ביחס לאיראן, משנה את כללי המשחק. הוא מתחייב לתת מטריית הגנה בינלאומית לישראל מול כל החלטות במוסדות הבינלאומיים. בלי ארה"ב אין סיכוי שנקבל את זה. שהנשיא החדש גם העביר חזרה את איראן לציר הרשע וזה מאפשר שיתוף פעולה. הממשל החדש גם קבע שישראל היא בת הברית המרכזית שלו באזור. שלושת הדברים האלה מאפשרים בניית בסיס ביטחוני אחר באזור הזה".

נפרדים מ"נאום בר אילן"?

בנוסף, השר כץ שולל את האפשרות להקמת מדינה פלסטינית בשטחים המשוחררים.  "אני שולל מדינה פלסטינית באופן עקרוני מבחינת פגיעה בזכויות – וגם אני דוגל באסכולת בגין שאמר שמדינת פלסטינית בלב הארץ זה איום קיומי על מדינת ישראל לטווח הארוך. הם לעולם לא יסכימו עם קיומנו וככל שיתחזקו, הם יאיימו על מדינת ישראל יותר".

הזדמנות היסטורית. שר התחבורה ישראל כ"ץ. צילום: פלאש 90
שר התחבורה ישראל כ"ץ. צילום: פלאש 90

כץ מדגיש כי תנאי השטח שנוצרו במזרח התיכון לא מאפשרים הקמת מדינה פלסטינית. "ברור לכולם היום שהנושא של מדינה פלסטינית לא מונח על הפרק ולא ריאלי. גם ראש האופוזיציה אמר לא מכבר שהנושא של הקמת מדינה פלסטינית לא ריאלי. אני יודע על שיחות עם ארה"ב ועל מסרים שאנחנו מעבירים ואומרים להם את אותם הדברים. אין שום סיכוי שיקימו מדינה פלסטינית".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.