, , הצהיר היום בישיבת סיעתו כי בכוונתו להפחית מיסים במסגרת תקציב המדינה הבא לשנים 2017-2018. השר לא פירט אלו בכוונתו להפחית, אך לדבריו ההפחתה תיאמד בגובה מיליארדי שקלים.

השר משה כחלון. צילום: פלאש 90
השר משה כחלון. צילום: פלאש 90

“בימים אלה אנחנו בישורת אחרונה של התקציב, ב-11.8 נגיע לממשלה ונציג את התקציב לשרים. התחייבתי בתקציב הקודם – נקיים צעדים מעודדי צמיחה, המשק זקוק לצמיחה. התפיסה שלי אומרת שהצמיחה תגיע משני מקומות עיקריים – שתי רגליים – השקעות והפחתת מסים. בתקציב הקרוב נשקיע מיליארד שקל בעידוד הייצוא, בתעשייה ומיליארדי שקלים נשקיע בהפחתות מסים” אמר השר כחלון.

לדבריו, “התחייבנו להקל על חיי האזרחים: דיור, יוקר מחיה וכך נמשיך גם בשנה הבאה. השבוע נחתום על הפחתת מכסים בייבוא דגים ובשר. בשנה שעברה הפחתנו מסים – מע”מ ומס חברות”. השר הדף את הביקורות נגד המהלך ואמר כי “למרות כל הביקורת וההתקפות עלינו היום המהלך הוכח כנכון. אנחנו רואים את הנתונים וההכנסות וגם מי שתקף מבין שהמהלך היה נכון, יש עודפי גבייה והכנסות ממסים עקיפים והמשמעות היא שהיה נכון לעשות את זה. וגם המהלכים הקרובים שנעשה יהיו מחושבים שקולים ואחראיים”.

כמו כן, השר התייחס להחלטת ביהמ”ש להוציא צו ביניים להצעת החוק אשר תגביל את שכר הבכירים במשק, אותה קידם יחד עם ח”כ שלי יחימוביץ’.  “אנחנו כמובן מכבדים את החלטת בג”ץ. כפי שאמרתי כבר , למדינה מעולם לא הייתה כוונה לפגוע בזכויות העבר של הבנקאים, אלה זכויות קנייניות. מטרתו של החוק היא לקבוע נורמות ערכיות ומוסריות”, אמר כחלון. “אני סמוך על שופטי בג”ץ שיקבלו את ההחלטה הטובה ביותר שלוקחת בחשבון את כל השיקולים המוסרים הנדרשים”, הוסיף.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.