, והמודיעין, קרא היום (ב') בגלי צה"ל לכל הישראלים לשוב מיד לארץ בשל התרעה ממוקדת על . "החלטה תקדימית התקבלה לאור חומרת המידע המודיעיני" אמר כץ והוסיף כי, "ממשלת ישראל, הגורמים הביטחוניים והדרגים המדיניים רואים את המצב הקונקרטי כמצב של איום חמור ולכן החלטנו לנקוט בצעד התקדימי. אני קורא לכל הישראלים שנמצאים כרגע בסיני לחזור מיד ארצה".  בשעה 11:45 בקירוב היום בבוקר דווח על נפילת רקטה בשטח בחממה במועצה האזורית אשכול בעוטף עזה. מצה"ל נמסר כי הרקטה שוגרה מסיני.

 שר התחבורה ישראל כ"ץ. צילום: פלאש 90
שר התחבורה ישראל כץ, "החלטה תקדימית התקבלה לאור חומרת המידע המודיעיני"  צילום: פלאש 90

מוקדם יותר היום התפרסמה הודעה רשמית מטעם המטה ללוחמה בטרור לפיה לאחר הערכת מצב שהתקיימה הבוקר,  ומחשש שישראלים לא יענו לאזהרת המסע, מעבר טאבה לסיני נסגר עד להודעה חדשה. במטה ללוחמה בטרור שבים וקוראים לישראלים לעזוב את באופן מיידי, זאת בשל הערכת מערכת הביטחון כי מתכנן לבצע פיגוע ירי נגד ישראלים במהלך חג הפסח.

גורם ביטחוני מסר לערוץ 20 כי ההחלטה תואמה עם שלטונות מצרים וכי מעבר טאבה יפתח רק למקרים הומניטריים. כמו כן הערכת מצב תתקיים באופן יומי ולפיה יוחלט האם לפתוח את המעבר מחדש. הגורם הבהיר כי מדובר בסגירת המעבר רק לצד המצרי וכי תתאפשר כניסה לצד הישראלי. למרות האמור, מעבר זרים לצד המצרי יתאפשר.
החממה בה נפלה הרקטה, הבוקר. צילום: דוברות אשכול
החממה בה נפלה הרקטה, הבוקר. צילום: דוברות אשכול

את ההחלטה קיבל שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, בהתייעצות עם שר הביטחון, אביגדור ליברמן, והגורמים הביטחוניים המוסמכים. זאת בהמשך לאזהרת המסע של המטה ללוחמה בטרור מאמש ועל פי אישור הדרג המדיני. ההחלטה התקבלה נוכח התגברות האיום של דאעש בסיני, הבאה לידי ביטוי בעליית מדרגה בפעילותו למימוש פיגועי טרור נגד תיירים בסיני, לרבות תיירים ישראלים בטווח הזמן המיידי.

כאמור לא תתאפשר יציאתם של אזרחים ישראלים ממעבר טאבה לכיוון סיני, אך תתאפשר חזרתם לישראל. המטה ללוחמה בטרור קורא לישראלים השוהים בסיני לחזור ארצה ומבקש ממשפחות השוהים שם ליצור עימם קשר ולעדכנם אודות האיום. אזרחים ישראלים אשר מתעתדים לצאת לאזור מתבקשים שלא להגיע למעבר טאבה ולהישמע להנחיות.

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא