אריה ‏דרעי (ש"ס), ועפ"י בתיאום עם , העלה במהלך ישיבת ראשי מפלגות הקואליציה הצעה את 'כאן' ולהשאיר על כנה את רשת ב' בלבד. כל ראשי המפלגות נתנו את הסכמתם למעט (כולנו). ראש הממשלה ביקש לדון בנפרד עם השר כחלון לצורך הגעה להסכמה משותפת בעניין. שידורי יצאו לדרך בדיוק לפני חמישה חודשים, מעל שלוש שנים לאחר שהוכרזה סגירתו של רשות השידור.

(הליכוד) צייץ בחשבון הטוויטר שלו עם סיום הישיבה: "שמחתי לקבל את ברכתו של ראש הממשלה לסגירת התאגיד הציבורי. סוף לבזבוז כספי הציבור". אולם מחק את הציוץ זמן קצר לאחר מכן.

"שמחתי לקבל את ברכתו של ראש הממשלה". הציוץ המחוק של השר קרא
"שמחתי לקבל את ברכתו של ראש הממשלה". הציוץ המחוק של השר קרא

 

לאחר מכן צייץ שוב שר התקשורת: "היו פניות אלי מראשי הקואליציה לסגירת התאגיד הציבורי. פניתי לרה"מ ועם קבלת החלטה סופית בעניין אעדכן בהתאם".

עוד סוכם בישיבת ראשי הקואליציה, פה אחד, לקדם חוק שיחייב את קק"ל להעביר את התקציב הנצבר בקופתה, מעבר לצרכי התקציב של הארגון, שנאמד בסדר גודל של מיליארדים – לצרכים לאומיים. "קחו את התאגיד לדוגמה", אמר השר דרעי בהקשר זה. "אנחנו משקיעים 600, 700 או 800 מיליון שקל בשנה ואין שם כלום, 1.5% רייטינג. זו דרך לחסוך".

כמו כן, סוכם פה אחד בישיבה על תמיכה בהקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא מעורבות ממשלות זרות במימון התארגנויות פוליטיות הפעולות לפגיעה בחיילי צה"ל.

"ממשיכים כרגיל". אולפני "כאן", בתל אביב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
"ממשיכים כרגיל". אולפני "כאן", בתל אביב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מלשכת רה"מ נתניהו נמסר כי "בישיבת ראשי הקואליציה היום העלה השר דרעי הצעה לבחון את סגירת תאגיד השידור כדי למצוא מקורות תקציביים לפרויקטים ממשלתיים. מדובר בחיסכון שנתי של כ-חצי מיליארד שקלים.
רה"מ נתניהו אמר כי יבחן את הנושא יחד עם שר האוצר כחלון, במסגרת דיוני תקציב 2019".

מתאגיד 'כאן' נמסר בתגובה כי "כאן ממשיכים כרגיל, ע"פ חוק ובמלוא הכוח עם עלייה של עשרות אחוזים בנתוני הרייטינג בהשוואה לעבר, חשיפה דיגיטלית למיליוני גולשים, אלטרנטיבה איכותית לשידורים המסחריים וחיסכון של מאות מיליוני שקלים בכספי ציבור. אנחנו מזמינים את הצופים להתרשם מ-5 תוכניות חדשות שיעלו השבוע ב-כאן 11 וממהדורת חדשות עצמאית ונקייה מאינטרסים פוליטיים ומסחריים"

מארגון העיתונאים נמסר בתגובה: "עוד לא יבשה הדיו על החלטת בג"ץ להקפיא את החוק ההזוי, המיותר והמזיק לפיצול תאגיד השידור הציבורי, והנה ראש הממשלה ואנשיו מנסים להנחית עליו מהלומה נוספת כדי להסיט את תשומת הלב מההתפתחויות בחקירות. זה עוד מהלך ציני של ראש הממשלה, שלא יכול להיגמל מההרגל המגונה להתעלל בשידור הציבורי ובעובדיו".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.