מסתננים אריתריאים בדרום ת"א.  צילום: שפי פז
מסתננים אריתריאים בדרום ת"א. צילום: שפי פז

 

שר הפני אריה דרעי אישר את הצעת תיקון חוק הכניסה לישראל, ומעתה תתאפשר הרחקת מסתננים מהארץ למדינה שלישית גם ללא הסכמתם. המהלך מגיע לאחר פסיקת בג"ץ שאישר הרחקת מסתננים למדינה שלישית בתנאי שזה נעשה בהסכמה.

נכון להיום, שוהים בשטחי ישראל כ-40 אלף מסתננים מאריתראה וסודן שהמדינה לא עשתה בעניינם דבר, מי שלא הסכים לצאת ברצון – נשאר בתחומי ישראל. לנתון זה ישנן השלכות שליליות רבות בפן הכלכלי, חברתי ועוד. השר דרעי סיפר כי קיים סיור בדרום ת"א כדי ללמוד את הנושא מקרוב, וראה את הסבל של התושבים. "מציאות חייהם של תושבי דרום ת"א בשנים האחרונות הפכה לסיוט. המציאות הקשה הזאת קיימת גם באילת, ירושלים, פרדס כץ, פתח תקווה, חדרה, נתניה,באשדוד וביישובים נוספים ברחבי הארץ. הגיע הזמן לשים לכך סוף ובכוונתי לפעול בכמה מישורים כדי לדאוג לתושבי מדינת ישראל שסובלים סבל רב".

תומך בהצעת של קורן. שר הפנים אריה דרעי. צילום: פלאש 90
שר הפנים אריה דרעי. צילום: פלאש 90

 

 

דרעי סיפר כי ידרוש לשלש את מספר פקחי רשות ההגירה (כיום פועלים כ-120 פקחים): "בכוונתי לדרוש מראש הממשלה, משר האוצר ומשאר שרי הממשלה בישיבה ביום ראשון, להגדיל את מספר פקחי ההגירה כדי להקל בסופו של דבר על חייהם של תושבי מדינת ישראל. אנחנו חייבים לזכור כי עניי עירך קודמים".

 
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם