השר ארדן ממשיך לממש את הריבונות הישראלית במזרח ירושלים ולעשות סדר בהשתוללות הלאומנית ובחתירה תחת ריבונותה של מדינת ישראל במגזר הערבי במזרח ירושלים.

היום (שני) חתם השר ארדן על צווים המורים למנוע את קיומם של אירועים בחסות ובמימון הרשות שהיו אמורים להתקיים היום במזרח בירושלים והיו אמורים לכלול שירים לאומניים ערביים, נאומים של בעלי תפקידים בכירים ברשות, סמלים ריבוניים ערביים ובהשתתפות שרים מהרשות ופעילים מארגון הטרור “החזית העממית”.

השר ארדן ממשיך ביישום המדיניות של מניעה תקיפה ורחבה כנגד קיום אירועים במימון או בהשתתפות אנשי הרשות בשטחי מדינת ישראל. השר ארדן יוזם בנוסף בימים אלה תיקון חקיקה שיאפשר להגיש כתבי אישום ולבקש מבית המשפט עונש של עד שלוש שנות מאסר למארגני אירועים כאלה המפרים את ריבונות ישראל.

האירועים  נערכו לזכרם של פעיל הפת”ח אחמד עדילה, ולזכרו של סובחי ג’ושה, פעיל אש”פ שגורש לירדן לפני שנים רבות והיה ממייסדי מפלגת “נידאל שעבי-המאבק הלאומי”.  באירוע היו אמורים להשתתף שר הרווחה ברשות, פעילי הרשות ופעילים המזוהים עם ארגון הטרור “החזית העממית”.

כמו כן, השר ארדן חתם על הארכת הצו המונע את פעילות הרשות במזרח ירושלים לאחר שאימץ את המלצת השב”כ ומשטרת ישראל בנושא. הצו מגביל את פעילותו של ה”אוריינט האוס” במזרח ירושלים, וכן מוסדות נוספים במזרח העיר: “לשכת המסחר המזרח ירושלמית”, “המועצה העליונה לתעשיית התיירות הערבית”, “המרכז למחקרים פלסטינים (מאד”א)”, “מועדון האסיר הפלסטיני” ו-“המשרד למחקרים חברתיים וסטטיסטיים” בעקבות השתייכותם לרשות.

הצווים ניתנו בהתאם לסעיף 3(א) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה (הגבלת פעילות), התשנ”ה-1994, אשר אוסר על הרשות לפתוח או להפעיל נציגות, לקיים אסיפה או פעילות בתחומי מדינת ישראל, ומסמיך את השר לביטחון הפנים לאסור בצו על קיום פעילות כזו.

השר ארדן: “הרשות ממשיכה כל העת לנסות לייצר אחיזה פלשתינית בירושלים בכל דרך, כולל העברת מימון לפעילויות מטעמה, ומשטרת ישראל פועלת כל הזמן כדי להתחקות אחר הניסיונות הללו ולבלום אותם. אני איאבק בכל דרך כדי למנוע הפרה של הריבונות שלנו בכל חלקי בירתנו ירושלים”.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.