השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, בטקס של משטרת ישראל לכבוד ראש השנה:

״עברנו סוף שבוע קשה מאוד במגזר הערבי. אמנם בארבע השנים האחרונות השקענו השקעה חסרת תקדים בחיזוק המשטרה והביטחון האישי ביישובים הערביים, פתחנו שבע תחנות משטרה ואנחנו סוגרים פער היסטורי שנפער מאז הקמת המדינה, אך ללא שינוי פנימי שיבוא גם מתוך החברה הערבית, לא נצליח לבצע

שינוי עומק".

השר ארדן הוסיף: "הנורמות במגזר הערבי חייבות להשתנות ולצערי דווקא חברי הכנסת של הרשימה הערבית המשותפת הם אלה שלא רק שלא סייעו לנו ביישום התכנית לחיזוק הביטחון האישי בישוביים הערביים, אלא התנגדו לה ועיכבו את יישומה. הם אלו שהתנגדו לחוק שנועד להאיץ הקמת תחנות משטרה במגזר ועסקו בעיקר בביקור מחבלים בבתי הכלא וכמעט בכל מבצע אכיפה במגזר הם מבקרים את המשטרה, במקום לגבות אותה".

השר ארדן ביקר את ההנהגה הערבית בארץ: "כל עוד איימן עודה וחבריו לא קוראים לנשים מוכות ומאוימות לעזוב את בן זוגן כל עוד המנהיגות הערבית אינה מגנה ומוקיעה כל אלימות בתוך המשפחה כנגד נשים וכל עוד אחמד טיבי לא יגנה מחזיקי נשק לא חוקי ויקרא לציבור לדווח עליהם למשטרה, לא נצליח להביא לשינוי עומק בחברה הערבית".

גם הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו נכח בטקס המשטרה לכבוד השנה החדשה. צילום: דוברות המשטרה

"השנה הבאה עומדת לצערי בסימן קיצוץ תקציבי, ואני מקווה שתוקם בקרוב ממשלה יציבה וחזקה שתבין כמה חשוב לחזק את המשטרה ולהגדיל את תקציבה. אסור לנו בשום פנים ואופן להגיע למערכת בחירות נוספת דבר שיפגע בכל מערכות השלטון וכמובן גם במשטרת ישראל״ סיכם השר.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.