פיגוע מזעזע התרחש במהלך יום הכיפורים בגרמניה. שני בני אדם נהרגו באירוע הירי מחוץ לבית כנסת. כמה נוספים נפצעו. המחבלים ניסו לפרוץ לתוך בית הכנסת אשר בו היו כ-80 מתפללים אך נעצרו ע"י מאבטחי המקום. המחבל העלה לרשת תיעוד של הרגעים שלפני הפיגוע ובו האשים את היהודים בכך שהם אחראים לכל הרוע שיש בעולם.

שר החוץ, ח"כ ישראל כץ: ‏"ברצוני להביע זעזוע כבד מפיגוע הירי לעבר בית הכנסת בגרמניה, שארע היום במהלך תפילות יום הכיפורים, ומזכיר תקופות אפלות בהסטוריה היהודית. אני פונה לממשלת גרמניה להגביר את המאבק באנטישמיות ולעשות הכל כדי למנוע תופעות מסוג זה ולמצות את הדין עם מבצעי הפשע".

שר החינוך הרב רפי פרץ בתגובה לפיגוע: "מי שניסה להתפרץ לבית כנסת בגרמניה ופגע בקדושת היום אינו זכאי לראות יותר את אור היום. אני שולח את תנחומי למשפחות ההרוגים. הפיגוע הרצחני בפתח בית כנסת לא יכול לעבור לסדר היום, מצפה ממשלת גרמניה למגר בהקדם את תופעות האנטישמיות בעת האחרונה המזכירים לכולנו ימים חשוכים".

השר פרץ הוסיף: "מדינת ישראל וממשלת ישראל מחוייבת ליהדות התפוצות ולבטחונם של האחים שלנו בקהילה היהודית בגרמניה, מדינת ישראל לנצח תעמוד כמגן בעבור העם היהודי בארץ ובתפוצות״.

השר יואב גלנט מהליכוד: ‏אירוע הטרור בגרמניה הוא עדות נוספת לכך שהאנטישמיות זוקפת את ראשה באירופה.
כשר העליה והקליטה אני קורא לכל יהודי אירופה לממש את החזון הציוני כדברי הנביא יחזקאל – ״וקבצתי אתכם מן העמים ואספתי אתכם מן הארצות אשר נפצותם בהם ונתתי לכם את אדמת ישראל״.

נשיא המדינה, ריבלין, אמר על הפיגוע בגרמניה: "נמשיך ונאבק למען חינוך וזיכרון נגד האנטישמיות המרימה ראשה שוב ושוב באירופה ובעולם בכלל מתוך ההבנה הברורה כי היא אינה בעיה של העם היהודי בלבד והיא מאיימת בהרסנותה על הקהילה הבינלאומית כולה".

חה"כ אתי חוה עטיה (הליכוד) אמרה בתגובה לפיגוע: "מיד עם צאת הצום התבשרנו בפיגוע הירי הנורא כנגד הקהילה היהודית בגרמניה. אירופה צריכה להתעורר ולהבין כי זרם קיצוני מרים את ראשו המכוער, ועל מדינות אירופה לעשות הכל כדי לכבות את הלהבות האנטישמיות, כדי שאירועים מזעזעים מהסוג הזה לא יחזרו. ליבי עם משפחות ההרוגים, ומאחלת החלמה מהירה לפצועים. גמר חתימה טובה לכולם".

 

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.