דף הבית > אקטואליה וחדשות > השר אריאל: "יש לאשר לאלתר את בניית מגרון"

השר אריאל: "יש לאשר לאלתר את בניית מגרון"

שר החקלאות ביקר באתר הקראוונים של מפוני מגרון והתריע כי ישנם גורמים שאינם מעוניינים בבנייה. תושבי היישוב: "מצפים מרה"מ לעשות סוף לסיפור"

אורי אריאל. פלאש 90
השר אורי אריאל. צילום: פלאש 90

"יש לאשר לאלתר את בניית מגרון", כך הצהיר שר החקלאות אורי אריאל במהלך ביקורו באתר הקרוואנים של מפוני מגרון לרגל "שמחת בית השואבה". בסוכתו של רב הישוב, שמע השר אריאל מפי המפונים על מאמציהם להשיג תמיכה בקרב שרי הממשלה לאישור בניית יישוב הקבע ועל הרצון העז של התושבים להתחיל בבניית היישוב כבר בשבועות הקרובים

השר הביע את הערכתו למפוני מגרון על פועלם להתיישב בארץ ישראל והתריע כי גם כיום, 5 שנים לאחר פינוי מגרון, ישנם עדיין גורמים המעוניינים למסמס את הבנייה בפועל ולכן הכרחי כעת לפעול במלוא המרץ בכל המישורים על מנת לאשר את בניית מגרון.

בימים אלו, פועלים במטה המאבק של מגרון לערב את הממשלה לא רק באישור תכניות הבנייה של מגרון אלא גם לאפשר את מימוש הבנייה בפועל, בהקדם, כאשר ברקע עומד החשש מהפרדה בין אישורי הבניה לבין שיווק הקרקעות בפועל- פער שיכול להתפרס על פני שנים ארוכות נוספות.

מתושבי מגרון נמסר בתגובה: "אנו עוקבים בדאגה ובציפייה אחרי הפרסומים ומקווים מאוד שאכן בימים הקרובים נתחיל בבניית בתי היישוב. השילוב בין בירוקרטיה בלתי פוסקת לבין גורמים אנטי התיישבותיים יוצר מצב אבסורדי בו החלטת הממשלה לבנות את מגרון לא מיושמת כבר למעלה מחמש שנים ואנו מצפים מראש הממשלה לעשות לסיפור הזה סוף ולבנות לאלתר את מגרון".

השר אורי אריאל בשמחת בית השואבה במגרון. צילום: מטה המאבק מגרון
השר אורי אריאל בשמחת בית השואבה במגרון. צילום: מטה המאבק מגרון
טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות

אולי יעניין אותך גם

צה"ל על הפלת המטוס בסוריה: האחריות על משטר אסד

בתום תחקיר ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי הלילה בסוריה, מבהיר דובר צה"ל כי "כשנורה הנ"מ לעבר המטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר לא היו בשטח סוריה". ‬מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון