האם הסתיימה הקפאת הבנייה? ראש הממשלה נתניהו הודיע על אישורן של יותר מ-3,800 יחידות דיור. חה"כ גלעד ארדן בראיון ל"לפני כולם" מדבר על נושא זה וגם על הקובלנה שהגיש נגד חה"כ אחמד טיבי.

השר ארדן מתייחס לדברים הנשמעים היום מהאופוזיציה שטוענים שמהלך הבנייה בהתיישבויות ירחיק את פתרון שתי המדינות ואומר כי מבחינת השמאל אין עיתוי טוב לבניה וכי הממשלה עושה מה שנכון לאינטרסים של מדינת ישראל: "לאופוזיציה השמאלית שלנו מעולם לא היה ולא יהיה עיתוי שנראה להם טוב לבניה והתיישבות בארץ ישראל ובפרט ביו"ש, הם חוששים מלהרגיז את הבדואים בדרום, את הערבים בצפון ואת הפלסטינאים ביו"ש. אנחנו עושים מה שנראה לנו נכון לאינטרס של מדינת ישראל וגם מכוח זכויותינו".

"הבניה היא לא מתואמת על כל הפרוייקטים האמריקנים אבל נכון שהגענו איתם למתווה של מדיניות שמכוחו אנחנו מגישים את התכניות למועצת התכנון העליונה ואני יכול לברך ולשמוח על כך שבמהלך חג הסוכות אנחנו מתבשרים על אלפי יחידות דיור נוספות, בקרוב גם בחברון, בכל ההתיישבות ביו"ש, זה עדיין לא מספיק כי נוצר פער גדול של 8 שנים בזמן אובמה אך בעז"ה נדביק את הפער ונעשה צדק".

השר ארדן גם מתייחס לקובלנה שהגיש היום נגד חה"כ אחמד טיבי, אותו הוא מכנה "פועל כמו חלק מהמחבלים" ומקווה שיו"ר ועדת האתיקה יטיל עליו עונש חמור: "אחמד טיבי פועל לצערי כמו יתר חבריו לרשימה המשותפת, כמו חלק מהמחבלים שפועלים נגד ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל. הוא בימים הכי מתוחים, לאחר הפיגוע שבו נרצחו 2 השוטרים שלנו על הר הבית, לא שמענו הרבה גינויים ממנו, אני לא זוכר גם ביקורי תנחומים, מה שכן זוכרים זה שעם הפורעים האלימים שנכנסו ושטפו את ההר בימים של ההשתוללות במזרח ירושלים אז הוא הצטרף אליהם כדי ללבות יותר אש והסתה ואולי גם לזכות בקרדיט על כך שתהיה עוד אלימות. כיוון שהוא לצערי נהנה מחסינות הדרך שלי לנסות שתקודם נגדו ענישה או סנקציה זו הקובלנה שהגשתי לועדת האתיקה של הכנסת ואני סומך על חברי ח"כ יצחק וקנין יו"ר הוועדה שיכנס אותה במהרה ומקווה שיטילו עליו עונש חמור, לא יהיה חמור כמו שצריך להיות כי הוא לא אמור להיות בכנסת הוא ויתר חבריו אבל לפחות בכלים שקיימים כיום".

בסיום הראיון מתייחס השר ארדן גם לנושא ההסלמה בין איראן לארה"ב והאם זה יוביל בסופו של דבר לביטול הסכם הגרעין: "אני מאד מקווה שכן כי ההסכם הזה לא רק אנחנו אמרנו שגרוע אלא גם הנשיא טרמאפ בקמפיין הבחירות שלו אמר שזה ההסכם הכי גרוע שהיה מאז ומעולם לממשל האמריקני וזה נכון. ממשלת ארה"ב רוצה לראות עולם בטוח ופה הנשיא אובמה חתם עם המדינה תומכת הטרור מספר אחת, שהיא עד היום מעורבת בייצוא טרור, מעורבת ברצח העם בסוריה, עושה ניסויים בטילים בליסטים שיום אחד יוכלו לשאת ראשי קרב גרעיניים וכל זה מתוך הנחה תמימה שעוד 8-10 שנים הממשל ישנה את אופיו. אז הנה הוא לא משנה את אופיו, בדיוק להפך, מעביר יותר כספים לחיזבאללה,עכשיו גם לחמאס ואני מקווה שמה שהנשיא טראמפ אומר יביא לכך שההסכם לפחות יתוקן ומקווה שגם יבוטל"

לפני כולם

לפני כולם