השר לביטחון פנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, חתם הבוקר (שישי) על צו לסגירת טורניר כדורגל שאמור היה להתקיים היום בחסות ובמימון הרשות הפלסטינית ובסיוע פעיל חמאס, במגרש כדורגל בשכונת בית צפאפא בדרום ירושלים.

האירוע שתוכנן היה במסגרת 'יום האסיר הפלסטיני', אותו מציינים הערבים עבור מחבלים השוהים בבתי הכלא בארצנו והוא חלק
מניסיונות ההשתלטות של הרשות פלסטינית על הבירה.

ארדן למעשה חתם על צו המורה שלא לקיים את הפעילות במזרח ירושלים,זאת בהתאם לחוק יישום הסכם הביניים משנת 1994. חוק זה אוסר על הרשות הפלסטינית בין היתר לקיים פעילות בתחומי מדינת ישראל והוא מסמיך את השר לביטחון הפנים למנוע ניסיונות כאלו.

הצו של השר ארדן. צילום: משטרת ישראל

 

זו אינה הפעם הראשונה בה השר ארדן מונע השתלטות עוינת בירושלים. בעבר האריך השר ארדן את הצו המורה על סגירתו של בניין ה'אוריינט האוס' וכן גופים נוספים של הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים. בחודשים האחרונים הוציא ארדן צווי סגירה לאירוע הנצחה במזרח ירושלים שמומן על ידי הרשות הפלסטינית וכן אירועים נוספים בחסות ובמימון פלסטיניים שתוכננו להתקיים בירושלים המהווים חלק מהשתלטות מזדחלת של הרשות בבירת ישראל.

"המחבלים הכלואים בישראל, הינם רוצחים שפלים ובזויים והאדרתם על ידי הרשות הפלסטינית וחמאס מעידה יותר מכל על כוונותיהם", אמר השר ארדן והוסיף: "הרשות הפלסטינית מנסה בתקופה האחרונה ביתר שאת, לחזק את נוכחותה במזרח העיר בדרכים מתוחכמות, כולל העברת מימון בהיקפים משמעותיים לטובת פעילויות מטעמה". הוא הבהיר כי: "גורמי המודיעין ומשטרת ישראל פועלים כל הזמן כדי להתחקות אחר הניסיונות הללו ולעצור אותם". הוא המשיך והדגיש כי הוא ימשיך: "לחזק את הריבונות והמשילות הישראלית בכל חלקי ירושלים".

הצו לסגירת הטורניר. צילום: משטרת ישראל

 
אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל