על רקע המבוי הסתום במשא ומתן בין הילכוד לכחול לבן: חילופי האשמות בין המפלגות.

חבר צוות המו״מ של הליכוד, השר זאב אלקין אומר לעופר חדד ברדיו ירושלים: ״כשיושבים בחדר המשא ומתן הכל מתקדם. כשחוזרים לקוקפיט, צוות המשא ומתן פוגש את יאיר לפיד. ידוע לנו שלפיד מתנגד מתחילת הדרך לכל נוסחה שהיא ולכן אנחנו במטוטלת״.

השר זאב אלקין. צילום: פלאש 90

יאיר לפיד תקף את ראש הממשלה בחשבון הטוויטר שלו: "‏שיא חדש. אחרי שסירב לכל הצעה לאחדות ששמנו בפניו ביבי אומר ״גנץ סירב״. אין לאיש הזה גבול. ליברמן יודע את האמת. ביבי צמוד לבלוק החרדי-משיחי. מוביל לבחירות בכל הכוח".

גם ח"כ בני גנץ תקף את ראש הממשלה:
"הבוקר צריך לומר את האמת- בנימין נתניהו הוא סרבן אחדות ויעשה הכל כל לדרדר אותנו לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה. גם היום אני קורא לנתניהו: הכר בתוצאות הבחירות אותן אתה והציבור מכירים היטב. ותר על בלוק החסינות ובוא למשא ומתן ישיר לגיבוש קווי יסוד של שתי המפלגות הגדולות. אהיה מוכן לפשרות למען אזרחי ישראל ללא ויתור על עקרונות יסוד".

יו"ר 'כחול לבן' ח"כ בני גנץ. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נזכיר כי אמש לאחר הפגישה בין ראש הממשלה נתניהו לח"כ גנץ מסר ראש הממשלה כי "זהו הרגע האחרון של החלטה היסטורית שתשפיע על ביטחון המדינה ועתידה. לצערי הבנתי היום בפגישה עם גנץ שהוא דוחה את מתווה הנשיא ומתעלם מרצון רוב העם שנקים יחד ממשלת אחדות לאומית רחבה. גנץ מתכוון להקים ממשלת מיעוט שנשענת על הימנעותם של הרשימה הערבית המשותפת".

וכעת עיני כולם נשואות להצהרה של ליברמן היום בשעה אחת, שצפוי להצהיר על המשך צעדיו.
אלדר ממן

אלדר ממן