, שר הכלכלה וחברו של למפלגת , הגיב היום (א') למשבר הקואליציוני בין לכולנו על רקע הקמת תאגיד השידור.

 מתוך "הפטריוטים". ימים א'-ה' ב-22:00

שר הכלכלה התראיין לאתר ואמר: "הציבור מאס בהתעסקות בסוגיית השידור הציבורי והתאגיד, ומעוניין בהמשך קידום הנושאים המרכזיים בתחום המדיני והכלכלי העומדים על הפרק. כל הליכה לבחירות על נושא זה אינה נכונה עבור מדינת ישראל. בחירות זה הדבר האחרון שעם ישראל זקוק לו בעת הזו".

שר הכלכלה הוסיף, "כולנו הייתה עסוקה בשנתיים האחרונות בעשייה לטובת הציבור, וככל שייגזר עלינו ללכת בבחירות, כולנו ערוכה לכך. הביקור בסין, בוועידת החדשנות, הוא חשוב לכלכלה הישראלית להשגת היעד המרכזי של משרד הכלכלה – חציית רף 100 מיליארד דולר של יצוא, העומד כיום על כ-92 מיליארד דולר".

שר הכלכלה אלי כהן כולנו פלאש 90
שר הכלכלה אלי כהן. צילום: פלאש 90

"כחלון לא ינהל לי את הקואליציה"

ראש הממשלה המריא אמש (מוצ"ש) לסין. בטרם יציאתו, ראש הממשלה התייחס ולמשבר התאגיד ואמר: "ממשלה מתקיימת על סמך הסכמים קואליציוניים. בהסכם הקואליציוני נקבע במפורש שכל המפלגות מחויבות להחלטות של הליכוד בנושאי תקשורת, לרבות סגירת התאגיד. לא יכול להיות מצב שאנחנו בליכוד, עם 30 מנדטים, מכבדים את כל הסעיפים הקואליציוניים של מפלגות קטנות, גם בנושאים שאנחנו לא מסכימים כמו מס על דירה שלישית, שכל הליכוד התנגד לו אבל כיבדנו את זה כי יש הסכמים – וכשבאים הסעיפים שלנו, שהם חשובים לליכוד ולי, את זה לא מכבדים. זה לא מקובל עלינו".

לפי הפרסום באתר NRG, ראש הממשלה אמר למקורביו: "לא אתן שכחלון ינהל לי את הקואליציה. מבחינתי הכל אפשרי עכשיו".

נתניהו, כחלון ודרעי. אמר או לא אמר? צילום: פלאש 90
נתניהו, כחלון ודרעי. צילום: פלאש 90

אמרה כי "ממשלה וראש ממשלה צריכים וחייבים לדון ולבחון מחדש כל נושא. כך נעשה עם רשות השידור והמסקנה היא ברורה: דרושה רשות שידור משוקמת ולא בזבוז עשרות מיליוני שקלים על תאגיד מנופח המנוהל כמועדון סגור. אני מקווה שהאחריות הציבורית אצל השותפות הקואליציוניות תגבר על כל דבר אחר, שהן תכבדנה את ההסכם הקואליציוני ולא תכפינה מערכת בחירות מיותרת על אזרחי ישראל".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.