שר הכלכלה והתעשייה וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני אלי כהן נפגש עם שליח הקוורטט למזרח התיכון ג'ון קלארק ושוחח איתו אודות הזרוע הצבאית הג'יהאד האיסלמי אותה מממנת ובה תומכת איראן בפעילות הטרור שלה נגד מדינת ישראל מתוך רצועת עזה.
"ישראל דרוכה ומוכנה לכל תרחיש ותעשה הכול על מנת לשמור על ריבונותה וביטחון אזרחיה בכל מקום שנידרש לו. אנו מצפים שכל מדינות העולם יבינו שהכספים שמעבירה איראן לרצועת עזה לא מיועדים לארגוני צדקה אלא רק לפעולות טרור. מנהיגי העולם צריכים לצאת מהסכם הגרעין עם איראן ולא להעלים עין מהסכנה הממשית הטמונה בו – צריך לעשות זאת עכשיו, כדי שלא נחזור על טעויות העבר", אמר השר כהן לקלארק.
כמו כן התייחס השר כהן לפיגוע הקשה והאכזרי שאירע בגרמניה ודיבר על האנטישמיות המתחזקת באירופה והחובה לחסלה מן השורש: "אני מציע לאירופאים בכלל ולמקרון בפרט לא לטמון ראשם בחול ביחס לפעילות של איראן כנגד ישראל, הבהירו את מדיניותכם באופן נחרץ".
השר כהן העביר מסר לנשיא צרפת, עמנואל מקרון: "אל תחזור על שגיאות העבר ותעשה קואליציה עם ציר הרשע בהובלתה של איראן, במבחן ההיסטוריה לא ישכחו את זה"
עוד הדגיש השר כהן שראוי כי מקרון לא יחזור על טעויות העבר: "צרפת כבר עשתה קואליציות שגויות בעבר, כעת ראוי שמנהיגי אירופה יבחרו באיזה צד הם".
עוד ציין כהן את ההבלגה הבינלאומית הצורמת במיוחד על פעילות איראן בסעודיה ואמר: "ישראל היא המדינה היחידה שפועלת מול איראן, והיא תמשיך לעשות הכל על מנת לשמור על ביטחונה מול כל מי שידרש".
כמו כן, השניים שוחחו על שיתופי פעולה בנושאים כלכליים בין מדינת ישראל לבין הרשות הפלסטינית. השר כהן הבטיח שיבחן את הדברים ויקדם אותם כל עוד ישרתו את האינטרס הביטחוני והכלכלי של ישראל.

צילום: לשכת השר כהן

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.