שרת המשפטים הגיבה הבוקר לחשיפת ערוץ 20 וצייצה בעמוד הטוויטר שלה כי "עו"ד ייצג את הממשלה בבג"ץ ". התבטאות השרה שקד מגיעה בניגוד לחוות הדעת שהגישה היועצת המשפטית של משרד המשפטים ובו קבעה, כי אף שאין מניעה משפטית שעורך הדין ארנון ייצג את המדינה בבג"ץ , ישנה בעיה של מראית עין, משום שארנון נחקר בפרשה אחרת. "אין שום מניעה משפטית שייעשה כך", כתבה השרה שקד, "הוא האדם המתאים ביותר למשימה זו. מקצוען בתחום וליטיגטור מוכשר".

חוות הדעת של היועמ"ש של משרד המשפטים נגד מינויו של עו"ד הראל ארנון. מתוך "", א-ה ב-22:00

כזכור, אמש חשף אראל סג"ל בתכנית "הפטריוטים" את תגובת משרד המשפטים להחלטת הממשלה למנות את עו"ד הראל ארנון לייצג אותה בבג"ץ חוק ההסדרה. על פי המסמך, שנחשף לראשונה, תוקפת היועצת המשפטית של משרד המשפטים עו"ד לאה רקובר את ההחלטה ומעבירה רמז עבה לגבי עמדתה על המינוי.

"יש לעמוד על כך שהחשדות המיוחסים לעוה"ד ארנון נוגעים לעבודתו כעורך דין", כתבה רקובר והסבירה: "רוצה לומר, קיים ציר מקשר מובהק בין התחום שבו פעל עוה"ד ארנון ולגביו התעוררו חשדות בדבר כשרות מעשיו, לבין התחום בו נבחנת אפשרות קבלת שירותיו של עוה"ד ארנון – בייצוג הממשלה בפני בית המשפט".

תגובת השרה שקד. צילום: טוויטר
תגובת השרה שקד. צילום: טוויטר

"בהקשר זה אף נעיר כי הפעולות המיוחסות לעוה"ד ארנון, ובהן החשד לעריכת הסכם פיקטיבי, חמורות במיוחד ביחס לסטנדרט הפעולה המצופה מעורך דין ובוודאי ממייצג רשות שלטונית..". לדברי יועמ"ש משרד המשפטים, עצם הבחירה באדם במעמדו של עוה"ד ארנון "צפויה לפגוע באמון הציבור".

רקובר לא הסתפקה בכך וקוטלת את בחירת הממשלה ביועץ המשפטי החלופי לממשלה ומדגישה כי "מעצם המטלה עליה הוא מופקד, שומה עליו להפעיל אמות מידה מקצועיות וערכיות דווקניות… נראה כי בחירה באדם שנגדו חקירה תלויה ועומדת, מתרחקת מרחק רב מדי ממאפייניו ההולמים את הגורם שראוי כי ייצג גוף של המדינה בפני בית המשפט".

ארנון נחקר במסגרת פרשת ארי הרו, ושמר על זכות השתיקה. ארנון הסביר מאוחר יותר כי נחקר בנסיבות מכירה של חברה בעלותו. בין השאר חשוד ארנון בקבלת דבר במרמה והלבנת הון. מעורבות זו והפרסומים בעקבותיה הספיקו ליועצת המשפטית של משרד המשפטים כדי להעביר רמז עבה לממשלה לפיה עליה לשקול עו"ד אחר שייצג אותה בבג"ץ חוק ההסדרה.

חוות הדעת של עו"ד ליאת רקובר נגד מינוי עו"ד הראל ארנון.
חוות הדעת של עו"ד ליאת רקובר נגד מינוי עו"ד הראל ארנון.
חוות הדעת של עו"ד ליאת רקובר נגד מינוי עו"ד הראל ארנון.
חוות הדעת של עו"ד ליאת רקובר נגד מינוי עו"ד הראל ארנון.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא