No Tag To Print

שרת התרבות והספורט מירי רגב. צילום: פלאש 90
שרת התרבות והספורט מירי רגב. צילום: פלאש 90

השרה רגב: זנדברג שייכת ל-BDS, רבקה מיכאלי גזענית

בראיון ל"החדשות", שרת התרבות כינתה את דבריו של יו"ר הכנסת עליה "אומללים", אמרה כי ח"כ זנדברג שייכת לתנועת ה-BDS וכי דבריה של השחקנית רבקה מיכאלי עליה מזכירים לה את הגזענות כלפי המזרחים בשנות החמישים

שרת התרבות והספורט מירי רגב. צילום: פלאש 90

 

בראיון ל"החדשות", אמרה אמש שרת התרבות והספורט, מירי רגב, כי לאחר טקס הדלקת המשואות היא תחשוף מה התנהל מאחורי הקלעים של תכנונו וכי הדברים יגמרו ל"שערותיו של הציבור לסמור". עוד כינתה השרה את דבריו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין עליה "אומללים", תקפה את חברת הכנסת תמר זנדברג ומפלגת מרצ כי הם שייכים לתנועת ה-BDS שפועלת נגד ישראל, ואמרה כי דבריה של השחקנית רבקה מיכאלי עליה מזכירים לה את הגזענות כלפי המזרחים בשנות החמישים.

בתחילת הראיון התייחסה רגב לבחירתה בשחקן זאב רווח להדליק משואה בטקס בהר הרצל למרות החשדות נגדו שלדבריה עמדו לנגד עיניה: "עדיין בחרתי כי הוא ראוי להדליק משואה. כשבית משפט קובע שמישהו אשם אז הוא אשם. יש נורמות ציבוריות שבוודאי חשובות לי, אנחנו צריכים להוקיע את עניין ההטרדות המיניות. אך כשיש רק האשמות ללא הוכחות לא יכול להיות שלא תינתן לו חזקת החפות".

עוד הגיבה שרת התרבות לאמירתו של יו"ר הכנסת אדלשטיין, לפיה היא העניקה לראש הממשלה בנימין נתניהו "עצת אחיתופל", שהשפיעה על החלטתו להשתתף בטקס: "האמירה של אדלשטיין היא אמירה אומללה, הלוואי ומי שאחראי על טקסים לאומיים, לפני ואחרי, יתייחסו לטקס הזה באחריות ובעוצמה של אהבת העם כמו שאני מתייחסת לזה. לאורך כל הדרך נמנעתי מלהגיד מה אני חושבת עליו, ברמת ההתנהלות שלו. אני אשאר ממלכתית ואני אשמור על כבודה של מדינת ישראל. כשאסיים את הטקס אגיב מה היה מאחורי הקלעים ואיך התבטא אליי יו"ר הכנסת, כי אם האגו היה מנהל אותי הייתי יוצאת והייתי אומרת דברים שרוב הציבור הישראלי ורוב חברי הליכוד היו סומרות שערותיהן".

"זה לכבוד מדינת ישראל שראש הממשלה ינאם בטקס", הגנה על השתתפותו של נתניהו בטקס, "הוא לא פרסונה לא רצויה, הוא נבחר על ידי הרוב במדינת ישראל. אני שמחה וגאה שהוא יישא דברים ביום העצמאות. מה אנחנו רוצים שראש ממשלה יתחבא ויישב בבית ביום העצמאות? לא, אני לא נהנית מהריבים, אני יוצאת למאבקים שאני מאמינה בהן".

"לעשות כזאת שערורייה על כזה סיפור יפה זו פגיעה באינטרסים הלאומיים של ישראל". ח"כ תמר זנדברג. צילום: גילי יערי, פלאש 90

 

בהמשך הראיון תקפה רגב את יו"ר מרצ תמר זנדברג ואמרה כי היא התנגדה להשתתפות נשיא הונדורס בטקס המשואות מפני שהיא תומכת בתנועת ה-BDS. "היה כאן ניסיון כל כך יפה, כל כך מכובד, שנשיא הונדורס יגיע כנציג משרד החוץ, ואת הדבר הזה הם חירבו. תמר זנדברג וחבריה שייכים לאותן קבוצות BDS שפועלות נגד האינטרסים שלנו. ממלכתיות זה להגן על המדינה, מי שפוגע בלגיטימציה של המדינה, לעשות כזאת שערורייה על כזה סיפור יפה, זה פגיעה באינטרסים הלאומיים של ישראל.  אין לתמר זנדברג כוח ממש, אין לה כוח, אבל היא יחד עם אותה תקשורת שגם ככה חושבת שנשיא הונדורס סלל את הדרך לנתניהו, אז עשו פה סיבה למסיבה".

עוד התייחסה שרת התרבות הספורט לדבריה של השחקנית רבקה מיכאלי נגדה ("הבעיה שלה היא ביולוגית, חסר לה בתא בגוף"). רגב אמרה כי הדברים מזכירים לה את האמירות כלפי דור ההורים, שעלו בשנות ה-50 מצפון אפריקה "ככה התנהגו אליהם, ככה השפילו אותם, וזו הגזענות בעיני. אני לא נפגעת מזה, האמירה הזו מרמזת עליה יותר מאשר עליי".

מזכירה את הגזענות בשנות ה-50. צילום: תומר נויברג, פלאש 90

 

רגב הוסיפה כי היא רואה את עצמה כמועמדת לראש הממשלה בעידן שלאחר נתניהו: "אחרי עידן נתניהו, קודם כל צריך לדבר על זה אחרי עידן נתניהו. אבל אני בהחלט חושבת שהגיע הזמן לראשת ממשלה אישה", אמרה. "פעם קראתי שגולדה מאיר כתבה פתק לאחד השרים: 'תגיד את זה אתה בקולך כי זה נשמע יותר טוב מגבר'. אנחנו רואים כל מיני אמירות של גברים נגד נשים. המדינה והחברה מספיק בשלה בשנת ה-70 לקבל אשה כראש ממשלה, יש לנו הרבה נשים טובות בפוליטיקה הישראלית".

It is not Android