מצהירה כי בקרוב תשתנה מפת התרבות, מתנגדת למתווה ותוקפת את הסופר .

בראיון ל"ישראל היום" שיתפרסם מחר, אמרה רגב: "השמאלנים, האליטה, הבינו שאני רצינית ולא נבהלת מהם. הם הבינו שיש מאחוריי צבא גדול, שמבין עבור מה אני נלחמת. ממאבקי הכוח שלהם נותרו פרפורי גסיסה אחרונים. זכיתי להוביל מהפכה שהמוסדות שקיבלו במשך שנים את רוב התקציבים ירגישו אותה היטב החל מהשנה הבאה, ובעוד שנתיים יתחיל כבר לכאוב מאוד. מפת התרבות בשנת 2020 תיראה אחרת לגמרי".

מירי רגב. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שרת התרבות והספורט מירי רגב. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בנוסף, הביעה השרה התנגדות למתווה התאגיד: "הפשרה היא טעות חמורה ואסור היה לוותר בעניין הזה. תקציב ציבורי של 700 מיליון שקלים נותר ללא פיקוח. אין שום פריבילגיות רק בגלל שמדובר בתקשורת. אפשר היה לקבל החלטה שאין תאגיד ציבורי, לא קרה כלום. אמנם לא נעים ללכת הביתה, אבל מי שהצטרף לתאגיד ידע שמתקיים דיון סביב אופיו ודרכו. כל תהליך המינויים יצא משליטת הציבור לחלוטין והתקציב לא שקוף. על אותה טעות חוזרים עכשיו עם חברת החדשות שתקום".

"מאיר שלו הוא חצוף" אמרה רגב על הסופר שהסביר לאחרונה שהיצירות שלו כוללות דמויות אשכנזיות כיוון ש"בהתיישבות העובדת הוותיקה, בקיבוצים ובמושבים הראשונים, היה רוב אשכנזי מכריע". השרה הוסיפה: "המזרחים לא היו חלק מנוף ילדותו? הרי תושבי מגדל העמק שמרו לו על נהלל. הוא פשוט לא רצה לראות אותם. הוא מדבר מתוך החונטה שלו, שרואה רק את עצמה ולא את האחרים".

רגב המשיכה: "את הפליטים שעלו ממדינות ערב זרקו ל־21 עיירות פיתוח, והם לא בנו שם יישוב ל־100 משפחות, כמו בקיבוץ שפיים. הם בנו ערים שלמות, סללו כבישים, ייבשו ביצות, התמודדו עם אקלים ותנאי שטח קשים. הם נלחמו כדי לבנות את הארץ ואין לזה שום זכר. במדינה שלנו, כל רפת הפכה למוזיאון. כל מחרשה בקיבוץ היא מוצג מוזיאוני".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא