מאבק במשרד המשפטים: שרת המשפטים, איילת שקד, הוציאה הערב (שלישי) הודעה חריגה השוללת הודעה מוקדמת יותר שהוציאו בכירי משרדה, בהם המשנה ליועמ"ש עו"ד ארז קמיניץ ומנהלת אשכול הנדל"ן במחלקת ייעוץ וחקיקה, עו"ד כרמית יוליס.

מדובר בפרסום של קול קורא המזמין את הציבור להגיש הערות באשר לשינויים הנדרשים להסדרת תחום הניהול והתחזוקה בבתים המשותפים, שביצעה הבוקר מחלקת הייעוץ והחקיקה שנמצאת תחת אחריותו של עו"ד קמיניץ.

בין הצעדים הנבחנים שפורטו בקול הקורא שפורסם – חובת מימון תחזוקת הבניין אשר תחול על יזמי הבניינים החדשים, בין אם באמצעות קרן תחזוקה או בהעמדת נכס מניב שהכנסותיו ישמשו לשם כך; וחיוב הדיירים בהתקשרות עם חברות ניהול, הסדרה של מעמדן המשפטי וקביעת סטנדרטים לפעילותן ולפיקוח עליהן.

למרות הפרסום מטעם , הערב פרסמה לשכת שרת המשפטים שקד את ההודעה המפתיעה הבאה: "מחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים פרסמה היום ללא ידיעת השרה שקד קול קורא לציבור בנוגע לניהול בתים משותפים. זהו חלק ראשוני בעבודת המטה לרפורמה נחוצה בתחום, אבל במקום לבחון כפיית התקשרות עם חברת ניהול מפוקחת בכוונת שקד לשחרר את התחום כליל ממעורבות ממשלתית". עוד נמסר כי שרת המשפטים הורתה לעצור את התהליך.

 

אלון מליק

אלון מליק:עוד באותו נושא