בנימין יחליף את השרה בראשות הוועדה . השר יחליף את השרה שפרשה ממנה היום, אחרי שבישיבת הממשלה הבוקר הוא הביע תמיכה מובהקת בעמדת רה"מ בנושא.

רה"מ והשר שטייניץ נכנסו לוועדה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

מוקדם יותר היום הכחישה השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל את הפרסומים לפיהם כביכול ליו"ר או חברת הוועדה למקומות הקדושים אולם הודיעה שאם תתבקש – היא תשקול זאת בחיוב. לדבריה, "הפרסומים שקריים, לא היה ולא נברא. ראש הממשלה הבהיר שהוא עומד בראש הוועדה במקום השרה רגב". עוד הוסיפה השרה גמליאל: "לא קיבלתי כל הצעה קונקרטית להיות חברה בוועדה ולא ביקשתי שכזו מראש הממשלה או מי מטעמו. הפרסומים המופצים נועדו לשרת גורם פוליטי בעל עניין".

השרה גילה גמליאל בליכודיאדה 2018. צילום: פלאש 90

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר למשבר סביב , ופנה לחברי הליכוד בניסיון לגייס מועמד חלופי מטעם המפלגה שיעמוד בראש הוועדה האחראית להרחבת הכותל המערבי במקום מירי רגב שהתפטרה, אך זה לא נענה. בישיבת הממשלה הסיטואציה חזרה על עצמה, כאשר גם שרת המשפטים איילת שקד ביקשה לפטור עצמה מהסוגייה. בתגובה, נזף נתניהו בשרים ואמר: "אני מוכן לקבל את כל האחריות עליי. אם מישהו מוכן להצטרף הוא יהיה מבורך".

הרחבה הרפורמית הבוקר, י"ז בתמוז. צילום: חדשות הכותל המערבי

 

כזכור, אמש (ש') פנו 230 רבנים, בהם בכירים בציונות הדתית, לשרה שקד בדרישה שלא לאשר הקמת רחבה רפורמית בכותל. "אל תתני את ידך לחילול שם שמים", כתבו. הבוקר, כאמור, היא הודיעה על פרישתה מהוועדה.

שרת המשפטים . צילום: פלאש 90

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.