ג'ורדי קרויף מול אסטנה. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
מול . צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

מכבי תל אביב ספגה בקזחסטן את ההפסד הגדול ביותר בתולדות המועדון במסגרת אירופאית. צמד של טוומאסי בדקות ה- 33 (פנדל) ו-42 וצמד של קאבננגה בדקות ה- 47 ו-52 גרמו לאחת ההשפלות הגדולות של מכבי תל אביב. ג׳ורדי קרויף, מאמן הקבוצה, החמיא במסיבת העיתונאים לאסטנה, הוא ציין את העובדה שיהיה לשחקניו קשה לשחק על דשא סינטטי, אבל גם קרויף לא האמין שהקבוצה שלו לא תגיע כלל למשחק.

נכון, 16 משחקים במסגרת אירופית אסטנה לא הפסידה בבית, אבל גם להפסיד יש דרך. קרויף הלך על ניצחון, הוא שילב בחלק הקידמי את קיארטנסון, אצילי ובלקמן, המערך ההתקפי סידר לשחקני אסטנה האתלטים והמהירים מרווחים גדולים במגרש ובילוי היכולת האישית הגבוהה וההגנה האיטית והחלשה של מכבי תל אביב, שחקני אסטנה חגגו בלי הפסקה.

זה התחיל עם נגיעת יד של דור פרץ שנגע ברחבה בידו אחרי בעיטה חופשית פשוטה לשער, השופט שרק בצדק לפנדל אותו כבש בקלילות טוומאסי המצוין.

מכבי תל אביב שיצאה למשחק במטרה לנצח ולפתוח פער מול הקזחים בקרב על המקום השני, ספגו מפלה גדולה, והשאלה היא כיצד מיטש גולדהאר, הבעלים של המועדון, יגיב לתבוסה של קבוצתו. גם קרויף יודע כי אפשר להפסיד באסטנה אבל יש גם דרך. מכבי תל אביב לא הצליחה לסכן אפילו פעם אחת את שערה של אסטנה, היא לא הצליחה לפתח משחק והמארחים עשו ככל העולה על רוחם, כאילו היה זה משחק אימון.

בלי , בלי קישור, בלי התקפה, בלי דרך

אפשר לבוא בטענות לשחקני ההגנה שהציגו משחק מחריד, אבל על התבוסה הזו לא חתומים רק טל בן חיים, ז'אן סילבן באבין, יובל שפונגין ואופיר דוידזאדה. הבעיות של מכבי תל אביב הרבה יותר גדולות מהטעות של פרץ בגול הראשון, של דוידזאדה בגול השני או של בן חיים בגול השלישי.

התסכול מתגבר. קיארטנסון. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
התסכול מתגבר. קיארטנסון. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

הטיילת שפגשו שחקני אסטנה ברחבה של מכבי תל אביב הפתיעה אותם מאוד, הקלות בה שחקניה הגיעו להזדמנויות רק הוכיחו עד כמה מכבי תל אביב קבוצה חלשה. היה זה ההפסד הגדול ביותר של מכבי באירופה והניצחון הגדול ביותר של אסטנה באירופה.

שחקנים איכותיים כמו בלקמן, סושיץ׳, באטוקיו, קיארטנסון ואחרים פשוט לא הצליחו לפתח התקפה אחת של קבוצה שרוצה להתמודד על העלייה לשלב הבא, של קבוצה שמצפה לה משחק נגד האלופה בעוד 4 ימים, התבוסה הקשה הזו מול קבוצה שאינה נחשבת לקבוצה מהדרג הבכיר באירופה, היא קשה מאוד עבור מועדון מפואר וגדול כמו מכבי תל אביב.

התבוסה לאסטנה מוכיחה כי מכבי תל אביב עדיין לא מצליחה לשחזר את היכולת הגבוהה שהיתה לה עד לפני שנה, מכבי אינה קבוצה עוצמתית, השחקנים נראים כבויים, הרבה משמעת טקטית אין במשחק שלה, זה נראה כי קרויף לא ממש מצליח למצוא את האיזון בהרכב והוא ממשיך לחפש את ההרכב והמערך הטוב ביותר.

היתרון הגדול, או שלא, של קרויף שהוא יכול לתקן את המציאות הקשה ביום שני בבאר שבע. הפסד בטרנר לאלופה או יכולת חלשה מאוד, עשויה לגרום לשינויים או זעזועים במועדון.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.